Bazen özel mesajlarda ya da yorumlarda soruyorsunuz, “Yazdığınız haberleri neye göre seçiyorsunuz?” diye. Öhöm, tamam, dürüst olayım, genelde “şu haber niye yok?” kıvamında geliyor bu soru. Benim de buna yıllardır verdiğim fiks bir cevabım var: “Üzerine söyleyecek bir şey bulamamışızdır”. Öyle ama hakikaten. Biz kendimiz de geek insanlar olarak, hepiniz gibi gazla ve tutkuyla çalışıyoruz. Bizi o taraftan besleyen bir şey olmayınca, çok parmakların vurası gelmiyor klavyeye.

Grant-Morrison-FP-Glasgow-July-2011_108s

Bu çoğunlukla pozitif bir şey. Hemen hemen her haberimizde hayatında ilk defa kar gören bir İzmir’linin naif heyecanıyla bir şeyler anlatıyor olmamız tesadüf değil anlayacağınız. Ama bazen, ipin ucu öteki tarafa doğru da kaçabiliyor. Bazen de üzerine söyleyecek şeylerimiz, baya sinirle, gıcıklıkla birikiyor. Nadiren olsa da, bunu tetikleyen bazı adamlar var. Bunların başlıcaları arasında da, Geekyapar bünyesindeki çoğu insan için Grant Morrison geliyor.

Kendisi hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyorum, ama biz bu semalarda Morrison’ın hem Batman hem de Superman’in, hatta çoğunlukla DC Comics’in başına gelen en kötü şey olduğu kanaatindeyiz. Morrison’ın Gümüş Çağ’da gömülmesi gereken alışkanlıkları ve ucuzluklarının hâlâ piyasa buluyor olması bize garip geliyor. Yani baksanıza, adam Batman’i mora boyadı, yetmedi, Superman’e konuşan güneş yumruklattı, yetmedi, şimdi de Noel Baba’ya el atıyor!

Klaus

Amerika’nın görece ufak çizgi roman stüdyolarından olan BOOM! Studios, Morrison’ın yazarlığını yapacağı yeni bir çizgi romanı duyurdu geçtiğimiz günlerde. Çizgi romanın ismi “Klaus”. Eser o Kristen Stewart’lı Avcı filmi Pamuk Prenses’e ne yaptıysa, Noel Baba mitolojisine de aynını yapmayı planlıyor. İskandinav mitolojisi ve Siberya şamanizmi gibi ağdalı ağdalı cümleler fırlatılıyor havaya. Kasım’da çıkacak olan çizgi roman için, “Year One” benzetmesi de yapılıyor. E o hâlde Morrison’dan tam randımanlı bir performans bekliyor, Noel Baba’yla Paskalya Tavşanı’na diş perisi için bilek güreşi yaptırtmasını iple çekiyoruz. Haydi Grant’çim, utandırma bizi!

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.