Çizgi romanları seviyoruz! Zira onlar, bugün burada toplanmamızın en büyük nedenlerinden biri. Çizgi romanlar bizim gerçeklikten kaçmamızı sağlayan, yüzümüzü güldüren en önemli etmenler olageldi. Fakat her geçen gün çizgi romanlar daha büyük hikâyeler anlatmaya, endüstrileşmeye ve sıradanlaşmaya başladı. Tabii bu sıradanlıkların arasında adeta bir yıldız gibi parlayan kıymetli eserler de gelmedi değil. Bugün de o eserlerden biri olan Scott Pilgrim çizgi romanının, İthaki Yayınları tarafından Türkçeye çevrilmesinin şerefine bir ön okumayla geldik karşınıza.

Bryan Lee O’Malley‘in hem yazarlığını hem de çizerliğini üstlendiği Scott Pilgrim 1:, en hafif tabiriyle muhteşem bir seri. Biz geeklerin sevdiği oyunları, çizgi romanları, müziği, filmleri, popüler kültür göndermelerini, kısacası her şeyi bünyesinde barındırması bir kenara, çizim tarzında yansıttığı farklılıkla dâhi aynı zamanda çıkan birçok çizgi roman serisinin arasından sıyrılmayı başaran bir yapım. Nitekim zamanında çizgi romanın potansiyelini gören Edgar Wright, bir de bu esere layık harika bir film uyarlaması yaptı ki onun da tadından yenmez. Anlayacağınız Scott Pilgrim; çizgi romanı ayrı, oyunu ayrı, filmi ayrı güzel bir eser…

Bu güzel eserin Türkçeye çevrilmesini fırsat bildik ve İthaki Yayınları’ndan bir ön okuma rica ettik. Onlar da “Biz İthaki BOB-Omba’yız!” diyerek ön okumayı üzerimize attılar. Siz de daha fazla zaman kaybetmeyin ve önce bu güzel ön okumayı, daha sonra bu hafta çıkacak çizgi romanı okumayı unutmayın!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.