Herhalde bir Assassin’s Creed hayranını köşeye çekip, “seriyle ilgili en sevdiğin şey ne?” diye sorsanız, tonla farklı cevaplar alırsınız. Bazısı “tarihi dönemlerine bayılıyorum” der, bazısı “EZİO ABEY EZİO” diyerek içindeki Mahmut Tuncer’i dışavurarak halaya başlar; kimisi “suikastçi olmanın dayanılmaz tadı” der, bir bölüm de eminim, “oynayacak başka oyun mu var?” diye cool durur, poz keser. Ama herhalde hiç kimse, “o günümüzdeki bölümler yok mu, uf, tadına varamıyorum”demeyecektir.

how-does-assassin-s-creed-syndicate-look-box-art-for-ubisoft-s-upcoming-assassin-s-creed-403091

İlk beş Assassin’s Creed oyununun açık ara en sıkıcı kısımları, finalleri haricinde hep Desmond Miles ile takıldığımız o modern zamanlar olageldiler. Ubisoft bunun çok net farkında olduğu için, Assassin’s Creed IV: Black Flag’de meseleyi “sen bir oyun yapımcısıymışsın, Desmond’ın anılarından oyun yapıyormuşsun” noktasına getirmiş, Unity’de ise buna dahi tenezzül etmemişti.

Şimdi bu tenezzül etmeyişlerini ziyadesiyle telafi edecekler gibi gözüküyor. Ubisoft Comic-Con’da resmen, bu sonbahar aylarında çıkacak olan Assassin’s Creed: Syndicate’ın bolca modern segment içereceğini duyurdu. Yapımcıların özel panelde söylediklerine göre, tanıdık birkaç suret görme şansımız da olacak. Bu suretlerin kuvvetle muhtemel Ezio üçlemesinde haşır neşir olduğumuz, son olarak da Black Flag’de ucundan gördüğümüz destek ekibi olacağı kanaatindeyiz.

desmond_miles___assassin__s_creed_iii_by_nylah22-d5rie09

Peki bu iyi bir şey mi? Nerede durduğunuza göre değişir. Ben kendi payıma Desmond’lı bölümlerden hiçbir zaman fazla rahatsız olmadım, ama etrafımda da o kısımları mecburi olduğu noktalarda dahi oynamamayı tercih edin, sırf bu yüzden Assassin’s Creed serisinin finallerini ekseriyetle YouTube’dan bilen insanlar var. E bunun da bir sebebi var tahmin edersiniz ki. Kimse bir tarafta kapşonlu ve havalı bir tarihi figür varken, öteki taraftaki sırt çantalı zibidiyi basık mağaralarda takip etmek istemiyor. Bakalım Ubisoft bu duruma bir çözüm, bir hâl çare bulabilecek mi bu sefer. Göreceğiz.

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.