Of, Geekyapar yine mi abartmış başlığı? Allah akıl fikir versin şu gariplere, yani gerçekten, ne açıklanmış olabilir? Bir Batman hayranı neyi hayal ediyor olabilir de, bu başlığı görüp, içeriye girdikten sonra “Haa, harbi lan?” diyebilir. Nereden geliyor bu eminlik? Şuradan: Batman’i Batman yapan bazı adamlar vardır şu dünyada. Kara Şövalye’nin gedikli hayranları her birini parmakla gösterebilirler. Onlar Batman’i bu kadar çılgın gibi sevmemize sebebiyet vermiş hikayelerin mimarlarındandırlar.

BTAS_05152014

Mesela Alan Moore ve Brian Bolland’ın ürettiği The Killing Joke hikayesi bunlardan biridir. Aynı şekilde DC’nin ürettiği hâlâ en iyi işlerden biri olan Paul Dini ve Bruce Timm imzalı Batman: The Animated Series de öyle. Bu iki yapıtaşını her Batman hayranı bilir. Sever. Gönlünün yakınlarında bir yerlerde taşır. Burada ismi geçen kişiler de öyledir, hele ki Bruce Timm, sonradan DC’nin animasyon evrenine yaptığı katkılarla, orayı çekip çevirmesiyle bambaşka bir yerdedir.

İşte haberimiz de bu zaten. Eisner ödüllü, muhteşem güzel insan Bruce Timm, SDCC 2015’te resmen The Killing Joke’u animasyon bir film olarak uyarlayacağını açıkladı. Bakın, bizzat kendisi uyarlayacak. “Talimatı verdim, gençler hallediyor” değil. Başında duracak Timm projenin. O efsane Batman çizgi filmini yapan adam, şimdi de dünyanın en iyi dedektifinin yazılmış gelmiş geçmiş en iyi hikayelerinden birini, ilk defa hareketlendirme görevini üstlenecek.

The-killing-joke-joker

Çok samimi söylüyorum, hakikaten bu sene Comic-Con’dan gelen en güzel haber bu olabilir. DC’nin animasyon filmlerinin -pek fazla kişinin beğenmediği- Justice League: War ve Justice League: Throne of Atlantis gibi işlere rağmen dahi fiyakasını çizdirmediğini düşünüyorum. The Killing Joke gelmiş geçmiş en sevdiğim çizgi romanlar listemde ilk beşte duruyor. Bruce Timm’e bence “Batman özel ödülü” falan verilmeli. Bütün bunlar bir araya gelince de, keyfimden havalanacak gibi oluyorum. Henüz projeyle ilgili bir detay yok, ama olmasına gerek de yok. Gözümüz kapalı bekleyelim bence bu işi. Çıkınca tüketelim, övelim, ve sonra da dağılalım. Plan nasıl?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.