Çizgi romanları düzenli olarak takip etmemenin en güzel tarafı, bu medyumun ev sahipliği yaptığı türlü türlü zırtapozluklardan muaf kalmak şüphesiz. Ne hikmetse çizgi romanlar; filmlerin, dizilerin, oyunların ve diğer tüm hikaye anlatım dallarının ulaşmadığı bir saçmalık seviyesine düzenli olarak çıkma konusunda özel bir gayret gösteriyorlar. Öleni iki bölüm sonra geri getirme (Bruce geri geldi mesela), karakterizasyon konusunda önünü alamadan saçmalama, hikayelerde sık sık tekrara başvurma… Bir de tabii, hepsinin yanında, gerçekten akıl almayan hikaye ortaklıkları.

HhjM83W

Geçtiğimiz aylarda size çizgi roman hakları IDW Publishing’de bulunan Star Trek ile DC Comics’in uzay kahramanı Green Lanter’ın ortak bir hikayeye gireceği haberini vermiştik. Şimdi IDW ve DC’nin bir otaklığında daha beraberiz. İki firma, San Diego Comic-Con’u fırsat bildi, kolları sıvadı ve büyük bir heyecanla şunu açıkladı: Batman ve Ninja Kaplumbağalar’ın ortak çizgi romanı geliyor.

Çizgi roman Kasım ayında çıkacak ve aylık yayınlanan altı sayıdan oluşacak. Üstelik arkasında ilginç isimler de var. Seriyi henüz yeni biten yıllık seri Batman: Eternal’ı yazan James Tynion IV kaleme alacak, çizimleri ise Robin ve Captain Atom’dan tanıyor olabileceğiniz Freddie E. Williams II üstlenecek. İki firma da konuyla ilgili dev heyecanlılar. DC Comics yazı işleri müdürü Bob Harras, “Bu ortaklık Batman’in çağlar ötesi bir global pop ikonu olarak yerini gösteriyor” derken, IDW başkanı Greg Goldstein “Ninja Kaplumbağalar global bir fenomen. Onları Batman ile birleştirmek, çizgi roman kültürünü de aşan bir olay olacak” demiş.

39197

İyi demiş. Ne diyeyim. Yani yorumlarda sonra bana kızıyorsunuz “hiçbir şeyi beğenmiyorsun” diye ama, ben ne yapayım ey geek dostlar? Yani biri oturmuş, ciddi ciddi demiş ki “abi Batman’i kimle yan yana koysak iyi olur biliyor musun? Ninja Kaplumbağalar”. Sonra biri bu fikri çok iyi bulmuş, bunun bütçesi çıkartılmış, hukuk departmanları arasında sözleşmeler dönmüş, mesailer harcanmış, faturalar kesilmiş, PR’cılara brief geçilmiş ve tüm bu süreç sırasında kimse bir an durup “Aga biz ne yapıyoruz?” dememiş. E iyi. Cümleten hayırlı olsun artık n’apalım?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.