Firmaların artık kendi toplantılarını, sunumlarını yapmalarından dolayı eskiden çok daha büyük, çok daha heybetli olan lansmanlar biraz güç kaybetmiş gibi görünüyor sanki. E3’te bunu kısmen görmüştük ama bu Comic-Con’da biraz daha bariz bir şekilde ortaya çıktı sanki. Geekler için önem arz eden pek çok önemli markanın yer almaması dışında katılanların da -DC’yi ayrı tutuyorum tabii- büyük bombalar patlatmadıkları, çoğunlukla soru-cevap panelleriyle yetinmeleri dikkatimi çekti.

Bunlardan en barizi de sanırım Warcraft filmiydi. Büyük ihtimalle esas bombaları Blizzcon’a saklıyor olmaları sebebiyle öyle yeri göğü oynatacak büyük bir haber gelmedi filmden. Elde edebildiğimiz bilgi kırıntılarını burada paylaşmaya çalışayım.

warcraft-lion-

Öncelikle panelde filmin konusuyla ilgili bilgiler veren yönetmen Duncan Jones ve oyuncu ekibi, filmin kuru bir iyi-kötü savaşını anlatmayacağını belirtti. İki kahramanın birbiriyle çakışan yollarının anlatılacağını belirten Duncan, hikayenin hem anayurtları Dreanor’da yaşadıkları açlık yüzünden göç etmek zorunda kalan Orkların hem de kendi yurtlarını savunmak durumunda kalan insanların perspektiflerinden anlatılacağını söyledi.

Yine panelde Duncan’ın hedef kitle olarak sadece WoW oyuncularını almadıklarını belirtmesine rağmen, filmde Doomhammer’ı canlandıracak Robert Krazinski, 600 günlük bir oyun süresine sahip olduğunu ve bu filmin oyuncuların görmek istediği film olduğunu belirtti.Bu arada Duncan Jones panel sonrası verdiği röportajlarda kafasında Warcraft filmini bir üçleme yapma planlarının olduğunu da açıkladı.

legendarywarcraft

Comic-Con’dan Warcraft’la ilgili gelen bir diğer haber de hepimizin görebileceği bir fragmanın Kasım ayında yayınlanacağı şeklinde, ki Blizzcon’un da kasım ayında yapılacağı düşünülürse çok büyük bir sürpriz değil. Bu arada panelde katılımcılara özel bir fragman gösterildiğini, Orcların yeni bir yuva arayışlarını, insanların “Bunlar canavar” diyerek savaşa başladıklarını, Griffin’lerin uçtuşunu, büyülerin havada uçuştuğunu içerdiğini de ekleyelim. Peki ya biz gidemeyenlerin suçu ne?

Son olarak filmle ilgili elle tutulur edinebildiğimiz yegane şeyler, herkesle paylaşılan iki poster oldu. Lothar ve Durotar’ı gördüğümüz bu posterler tabii ki çok güzel duruyor. Yazıya eklediğim posterlere bakarak -üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.-, “Kasım bir an önce gelsin” diyebilirsiniz.

Yine de biletleri bir saatte tükenen, katılan katılmayan tüm geeklerin gözlerini, kulaklarını diktiği Comic-Con’a böylesi sallapati yaklaşılmasının beni üzdüğünü eklemeden edemeyeceğim. Siz ne düşünüyorsunuz bu durumla ilgili?

warcraft_1warcraft_2

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.