Comic-Con o kadar büyük, o kadar kalabalık bir olay ki; ne kadar takip için bilgisayar başına otursanız; ne kadar her şeyi yakalamak için önünüze yirmi beş ekran da açsanız illa ki aradan bazı şeyler kayıp gidebiliyor. Bu da az daha öyle olmak üzereydi. Son dakikada “dur bakayım bir şey kaldı mı?” diyerek, sağa sola girişmesem, baya aradan kayıp gidecekti, baya da ayıp olacaktı.

foxpanel_wolverine

Hatırlayacaksınız, önceki haftalarda sizlere Hugh Jackman’ın son filmi olacak Wolverine 3’ün, vakti zamanında büyük övgüler toplamış mini hikaye Old Man Logan’ı uyarlayacağı haberini paylaşmıştık. O zaman bazı makul endişelerimiz vardı. Örneğin, X-Men: Days of Future Past’te bıraktığımız Wolverine, Old Man Logan’a nasıl bağlanacaktı? Hakları Marvel’da olan Hulk ve Hawkeye gibi hikayede çok kritik yer kaplayan karakterlerin yarattığı boşluk nasıl çözülecekti?

Artık bu soruların pek bir önemi yok, zira mesele resmen doğrulandı. Hugh Jackman Fox’un Comic-Con 2015 panelinde sahneye çıktı, “Son bir kez Wolverine’i oynayacağım” diye yineledi, ve ardından “Size üç kelime söyleyeceğim” dedi. Old Man Logan. Artık bundan büyük doğrulama, bundan gayrı onaylama olamaz. Baya baya Old Man Logan filmi geliyor.

tumblr_kqlca1nHTy1qz5f2ro1_1280

Ortada pek çok sorun var, bunlardan başlıcası da Days of Future Past ile sıfırlanan devamlılığa tekrar bir nihai nokta getirecekleri gerçeği; getirmeyeceklerse de ortaya “alternatif evrenler” gibi yeni rahatlamış hikayenin hak etmediği bir yük bindirecekler çünkü. Diğerleri bana daha çözülür gibi geliyor. Hawkeye değil de, kolundan ok fırlatan mutant gelir; Hulk değil de Blob olur; bir türlü karakterlerin yeri değişir. Ama Days of Future Past ve Apocalypse sonrası hikaye nerelere gidecek, işte mesele o. Fakat bir şekilde bir çözüm bulunacak, zira artık hiç şüpheye yer yok: Old Man Logan geliyor!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.