Düne kadar, “Comic-Con biraz sönük mü bu sene yahu?” diye düşünüyordum. Sonra dün DC sazı eline aldı ve her şeyi değiştirdi. Ben de dünün büyük film haberleri arasında kaçırma ihtimaliniz olan Arrow haberlerine bir dikkat çekmek istedim.

Bu seneki sezonu biraz zayıf geçse de yeni sezonundan oldukça umutlu olduğum Arrow’dan üç tane yeni karakter haberi geldi. İlki geçen sezon içerisinde ismen yer alan Damian Darkh’ın oyuncusunun belli olması. Pek çoğumuzun aklı Damien ismini duyunca hemen Damien Wayne’e kaymıştı ama seçilen oyuncuya bakılınca o teoriler ıskartaya çıktı sanırım.

neal-mcdon1

Yeni sezonda önemli bir yeri olacağını düşündüğümüz karakteri “Captain America:First Avenger” ve Agent Carter dizilerinde Dum Dum Dogan’ı oynamış olan tecrübeli oyuncu Neal McDonough canlandıracak. Yapılan açıklamada gizemli ve sofistike bir kötü adam olarak tanımlanan karakterin Arrow’un en zorlu mücadelelerinden biri olacağı söylenmiş. Umuyorum geçen sezon Ras’a yaptıkları terbiyesizliği bu sezon affettirebilirler.

arkh01

Yeni sezonda görünecek bir diğer karakter de benim Knightfall hikayesinde tanıdığım, Arkham Origins oyununda da karşımıza çıkan Anarky. Sapkın adalet anlayışı ve düzen karşıtlığıyla öne çıkan karakterimizin oyundaki hali diziye de yakışacaktır diye düşünüyorum. Henüz oyuncu seçimi ya da içeriğiyle ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

mrterrific

Son karakter haberimiz ise aslında oldukça şaşırtıcı. Çizgi roman okuyanların bir dönem JSA’in liderliğini yapması ve New 52 ile kendi serisine kavuşmasıyla tanıdığı Mr Terrific yeni sezonda dizimizin kadrosunda yer alacak. Tahminimce karakterin daha fazla bilinen Michael Holt versiyonunu kullanacaklardır. Kendisinin Felicity ile çalışacak olması dışında bir de karakterin gay olduğunu da açıkladılar. Bu haberin beni heyecanlandıran kısmı ise -her ne kadar daha Legends of Tomorrow’u layığıyla görmemiş olsak da- olası bir JSA dizisine yol açma potansiyeli.

Arrow

Bu arada Arrow’dan gelen haberler yeni karakterlerle sınırlı değil. Arrow’un yeni kostümü de panel sırasında hayranlarla paylaşıldı. New 52’ya yakın bir seçim yapmış olmaları dikkat çekiyor. Açıkçası daha süper kahraman gibi görünüyor olması benim hoşuma gitti. Tabi yeni bir kostüm alan tek kişi Ollie değil. Diggle’ın da yeni sezon için bir kostüm giyeceği David Ramsey tarafından onaylandı. Sosyal medyada bir resim dolaşıyor ama açıkçası hem çözünürlük düşük olduğu için, hem de çok iyi görünmediği için onu buraya eklemedim. Ama hafif bir Guardian -DC Comics’in Captain America’ya benzeyen bir kahramanı- titreşimi almadım değil. Bir de Arrow’un bu sezon artık Green Arrow olarak anılabileceği söylentileri de mevcut.

Şimdilik Comic-Con’dan gelen Arrow haberleri böyle. Sizin yeni sezon beklentileriniz ne durumda?

 

Bonus: Geçen sezonu özetleyen ve Comic-Con’da paylaşılan video. Buyurun efendim.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.