Tabii ki, ilk sezonuyla sağlam bir giriş yapan, Arrow’un bu sene yarattığı hayal kırıklığının üstünü örten ve severek takip ettiğimiz The Flash da Comic-Con’daydı. Düzenlenen panelde yeni sezonla ilgili heveslenmemizi sağlayan pek çok yeni karakter duyuruldu.

jaygarrick1

Bunlardan ilki geçen sezon finalinde selam çaktıkları Jay Garrick. Kendisi “Flash” olarak anılan ilk çizgi roman kahramanı. Altın Çağ’da bu ismi taşıyan Jay Garrick, aynı zamanda Justice Society of America’nın da kurucu üyelerinden. Yapılan açıklamada dizide Barry ve STAR Labs’deki arkadaşlarını yaklaşan tehlikeye karşı uyarmak için Central City’e gelen gizemli bir karakter olarak yer alacağı belirtildi. Kendisini Masters of Sex’de oynamış olan Teddy Sears canlandıracak.

KidFlash

Yeni sezonda göreceğimiz bir diğer “Flash” da çizgi romanda Barry’den sonra bu sıfatı taşıyan Wally West. İlk olarak Kid Flash olarak başlayan sonra Barry’nin Crisis sırasında ölmesinden sonra ismini Flash olarak yoluna devam eden karakteri kimin oynayacağı ise açıklanmadı. Belli ki yeni sezonda üç göbek Flash göreceğiz.

Patty-Spivot

Haberler burada da bitmedi. Yeni sezonda Barry’nin kalbine talip bir karakter olarak çizgi romanda da ortağı olan Patty Spivot eklendi. Çizgi romanda Barry’nin asistanı olarak başlayıp sonra kan analistliğine yükselen Patty, New 52’da değişen gerçeklikte Barry’yle bir ilişki yaşar durumdaydı. Kendisi dizide Shantel VanSanten tarafından canlandıracak karakterin dizideki rolü “Metahuman’ları takıntı haline getirmiş ve Detektif Joe West’in yeni ortağı olacak, hoşlandığı kişinin Flash olduğundan habersizdir” şeklinde açıklanmış.

profzoom

The Flash ile ilgili son haberimiz de sezonun kötüsünden geliyor. Yeni sezonda baş kötümüz Zoom olacak. Kendisi Reverse-Flash’dan ve Flash’dan çok daha hızlı şeklinde tanıtılmış. Henüz herhangi bir oyuncu ismi açıklanmadı. Reverse-Flash’den ne kadar farklı bir kötü adam olacağını sezon başlayınca göreceğiz.

Bu arada kardeş dizi Legends of Tomorrow’dan da küçük bir haber iliştireyim. DC yöneticisi Geoff Johns herhangi bir oyuncu haberi vermese de dizide Hawkman’i göreceğimizi açıkladı.

Nasıl buldunuz haberleri Geekyapar’lar? Yeni sezon için heyecanınız arttı mı?

 

Bonus: Arrow’da yaptığım gibi, yine Comic-Con’da gösterilen sezon özetiyle sonlandırıyorum yazımı. Bunun sonunu dikkatli izlemeyi unutmayın yalnız.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.