Comic-Con’a yavaş yavaş hazırlanıyoruz. Çok değil, bundan birkaç saat sonra geek dünyasının zirve olayı başlamış olacak ve biz ufak ufak panellerden edindiğimiz bilgileri size aktarmış olacağız. E madem öyle, hazırlık olarak stüdyoların, firmaların ağzını tutamayıp verdiği ufak bilgileri alır mıyız? Bence alırız. Buyurun, Comic-Con’un 0. gününden gelen 4 haber!

 

1. Batman’in Kıyafetleri Ortaya Çıktı

Batman Cape & Cowl

Daha önceden Ben Affleck’li resimde biraz görmüştük ama, şimdi daha detaylı (ve full renkli) bakabiliriz. Maalesef kostümün kendisi yok, fakat şapka ve pelerine doya doya bakın, sindirin, içselleştirin. Muhtemelen DC panelinde daha detaylı bir açıklama gelecektir.

 

2. Ant-Man’in Afişi Pek Güzel

Ant-Man Comic-Con Afiş

Yapımı ilginç olaylarla bezeli Ant-Man şimdilik rayına geri oturmuşa benziyor. Peyton Reed önderliğinde Adam McKay senaryoyu baştan yazacak ve Hank Pym ile Scott Lang’in hikayesi bir şekilde düzgün bir filme dönüştürülmeye çalışılacak. Bu olacak mı, olmayacak mı bilmiyoruz, ama şimdilik en azından bakabileceğimiz bir afiş var. Söylememiz gerek ki, çok beğendik.

 

3. Spider-Man Cephesinde Çıkış Tarihleri Belli Oldu

Sinister Six

Sony’nin elindeki Spider-Man karakterlerinden bir Avengers evreni yaratmaya çalıştığı artık sağır sultana mal olmuş bir kamusal gerçek. Fakat bu filmlerin net çıkış tarihi şu ana kadar belli değildi. Spider-Man’in ikinci filmde orijinini gördüğümüz kötü adam kadrosu Sinister Six’in filmi 11 Kasım 2016 tarihinde çıkacak. Eğer içinizden “bir dakika, The Amazing Spider-Man 3 2016’da çıkmıyor muydu?” dediyseniz harikasınız, evet, aynen öyleydi. Sinister Six için The Amazing Spider-Man 3 filmi 2018’e alındı, 2018’de çıkması planlanan The Amazing Spider-Man 4 ise fezaya ertelendi. Peki 2016’daki eski tarihe ne oldu dersiniz?

 

4. Spider-Man Boşaltır, Marvel Kapar

Marvel Release DAte

Marvel The Amazing Spider-Man 3’ten oluşan boşluğu kapmak için salise dahi kaybetmedi. Böylelikle Marvel’ın önümüzdeki 5 yıl için çıkış takvimi de netleşmiş oldu:

  • 1 Mayıs 2015 – The Avengers: Age of Ultron
  • 17 Temmuz 2015 – Ant-Man
  • 6 Mayıs 2016 – Captain America 3
  • 5 Mayıs 2017
  • 28 Temmuz 2017
  • 3 Kasım 2017
  • 4 Mayıs 2018
  • 6 Temmuz 2018
  • 2 Kasım 2018
  • 3 Mayıs 2019

Bu tarihlerden birine Doctor Strange gelecek, biliyoruz. Onun haricinde bir yerlerde Thor 3, bir yerlerde de Avengers 3 var. Şu an için Avengers 3’e en yakışan tarihler 4 Mayıs 2018 ve 3 Mayıs 2019 gibi gözüküyor. Fakat hangisinin hangisi olduğunu Comic-Con’daki Marvel panelinde öğreneceğiz. Ve merak etmeyin, biz öğrenince siz de öğreneceksiniz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.