Eğer tam şu an “Tavşan çizgi roman dünyasında seni en çok ne şaşırttı?” diye soracak olursanız hiç düşünmeden Dark Nights: Metal derim. Evet, gün günah çıkartma günüdür. Her ne kadar Scott Synder’ın yazdığı mükemmel Batman hikâyelerinin her birini ayıla bayıla okumuş olsam da elinde balta olan ve ağzından kanlar çıkan bir Batman kapağını görür görmez bu serinin çok kötü olacağını düşündüm. Ama şükürler olsun ki hayatımda daha önce hiç bu kadar yanılmamıştım. Dark Nights: Metal çok kısa sürmesine rağmen çizgi roman dünyasının en sağlam işlerinden biri oldu ve geriye bir de Batman Who Laughs gibi mükemmel karakterler bıraktı. Şimdi ise bu mükemmel serinin devamı, Dark Nights: Death Metal geliyor!

Bundan yaklaşık üç sene önce Dark Nights: Metal için bir araya gelen Scott Synder, Greg Capullo, Jonathon Glapion ve F.C.O. Plascencia, altı sayıdan oluşacak Death Metal için ekibi yeniden toplayacaklar. Seri Dark Nights: Metal’in devam serisi olmasının yanı sıra Scott Synder’in devam eden Justice League’indeki mini bir seri olan Year of the Villain: Hell Arisen’a da bağlantılı olacak.

Bildiğiniz gibi bir önceki seri olan Dark Nights: Metal tamamen Batman üzerine yoğunlaşan bir hikâyeydi.  Scott Synder’ın Twitter hesabından söylediğine göre bu bir Wonder Woman hikâyesi olacak. Bruce ve Clark hikâyelerin önemli kahramanlarından olsa da görünen o ki asıl olay Diana’nın etrafında şekillenecek.

Dark Nights: Death Metal’de Wonder Woman ve Flash, dünyadan geriye kalanları korumak için adeta şeytanla pazarlık yapmışlar. Superman ise güneşin tam kalbinde tuzağa düşmüş bir durumda. Bu sırada Batman tabi ki bir yer altı direniş örgütüne liderlik ediyor, tabi ki! Bütün bu ekip gizemli bir müttefikin yardımı sayesinde birleşecek ve son yıllarda Justice League’in karşılaştığı en büyük kötülerden biri olan Perpetua’ya karşı savaşacaklar. Ha bu arada Wonder Woman’ın Lasso of Truth’u, Chainsaw of Truth olmuş. Çünkü Death Metal yani, başka ne olacaktı?

Dark Knight: Death Metal serisinin ilk sayısı 13 Mayıs’ta görücüye çıkacak. DC ayrıca bu seriyi “Metalverse” olarak da devam ettirmek için çalışacaklarını söylüyor. Benim Scott Synder’e güvenim artık tam. Scott Synder’dan babam çıksa okurum anlayacağınız. Sizde durumlar nedir? Death Metal’e hazır mıyız?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.