Son dönemde harika çizgi roman işleri izliyoruz, bunu inkâr edemeyiz. Özellikle geçtiğimiz yılki kuraklık döneminin ardından bu yıl gelen dizi üstüne diziler hepimizi mutlu ediyor. WandaVision ve The Falcon and The Winter Soldier ile Marvel açlığımızı gideren Disney+ bir yana dursun, The Boys ve The Invincible gibi daha niş çizgi roman işlerine el atıp, harikalar yaratan Amazon Prime sayesinde yüzlerimiz bir nebze olsun gülmeye başladı. Rakiplerinden gerisinde kalmak istemeyen Netflix de aradığı çizgi roman yapımını; Mark Millar‘ın yazdığı, Wilfredo Torres Ile Davide Gianfelice çizdiği Jüpiter’in Mirası’nda buldu. Biz de bugün İthaki Yayınları’ndan çıkan bu çizgi romanın ön okumasıyla karşınıza geldik.

Son zamanlarda izlediğimiz çizgi roman yapımları, süper kahramanların muhteşemliğinden çok, onların kusurlu ve insani yönlerine odaklanıyor. Ben de buna bayılıyorum. Kahramanların da tıpkı diğer insanlar gibi kötü karakterlere sahip olabileceğini gösteren The Boys, ailesi ile “sorunlar” yaşayan genç bir süper kahramanı anlatan Invincible’dan sonra bugün Netflix’de yayınlanmaya başlayan Jüpiter’in Mirası da süper kahramanların sorunlarına yeni bir bakış açısı getiriyor. İnsanları kurtararak altın çağlarını yaşayan bir grup süper kahramanın, bayrağı bir sonraki nesle devretmesindeki yaşadığı zorlukları konu alacak. Yaşlı, yorgun ve tecrübeli süper kahraman hikâyelerini çok seven biri olarak, çizgi roman benim çok ilgimi çekiyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye ön okumamızı da buraya bırakıyorum. Sonra da hem iyi okumalar hem de diziyi izleyecekseniz iyi seyirler diliyorum!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.