Siz evde sıkıldığınızda ne yapıyorsunuz? Valla ben bugün oturdum duvar kağıdı yaptım sevgili geekyaparlar. Olay aslında çok masumane bir biçimde başladı. Uzun zamandır kullandığım Deadpool duvar kağıdını değiştirme niyetindeydim. Fakat duvar kağıdının formatı da çok hoşuma gidiyordu açıkçası. Çizgi romanlardan kesilmiş ve kolajı yapılmış bir arka plan üzerine, en sevdiğimiz geveze paralı askerin şekilli bir resmi. Deadpool’un kendisi yormuştu biraz beni, ancak bu formatı da bırakmaya niyetli değildim.

Ben de oturdum, aynı formatta başka bir kahramana duvar kağıdı yapayım dedim kendime. Hedef olarak da çok sevdiğim, fakat Marvel’ın hunharca iptal ettiği Charles Soule imzalı She-Hulk serisini seçtim kendime. Arşivimdeki bütün çizgi romanları tekrar okudum (bir veda da oldu hem), ekran görüntüleri aldım, kestim, biçtim. Üzerine de eski She-Hulk’lardan malum pozlardan bir tanesini buldum, kırptım dekupe yaptım, üzerine yapıştırdım.

Tam eserime bakıp, gururla “vay arkadaş” diye böbürleniyordum ki, aklıma -hoşuma giden, ilginç bulduğum hemen hemen her şeydeki gibi- bunu da geekyapar okurlarıyla paylaşmak geldi. Ama ne yapacaktım ki? İlk okul çocuğu gibi “buyurun, size duvar kağıdı yaptım” mı diyecektim? Hayır, geekyapar okuru daha büyük şeylere layıktı. Ben de oturdum, aynı gece 15 tane daha süper kahraman için aynı formatta duvar kağıtları yaptım. 8’i Marvel, 8’i DC; 8’i kadın, 8’i erkek olmak üzere.

Marvel’ları bugün huzurlarınıza sunuyorum. Şimdiden söyleyeyim, Spider-Man, Iron Man, Thor ve Wolverine’i yapmak geekliğin şanına yakışmaz diyip daha az bilinen kahramanlara yöneldim genel olarak; fakat hem Marvel için, hem de DC için birer süper popüler kahramandan da kaçamadım. Aşağıya Marvel duvar kağıtlarını koydum. Hepsi 1920×1080 boyutundalar. Yarın da DC Comics’inkiler geliyor olacak. Beğenirseniz, ileride de böyle talepleriniz olursa, yorumlara yazınız efendim. Belli mi olur, belki ikinci bir raund yaparız!

Buyurun!

 

1. Captain America

Captain America

 

2. Carol Danvers (Ms. Marvel / Captain Marvel)

Carol Danvers

 

3. Daredevil

Daredevil

 

4. Luke Cage / Power Man

Luke Cage

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. 1920X1080 değiller ne yazık ki, resimleri de büyütemiyorum. Bir sıkıntı var gibi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.