6.  Kang the Conqueror Marvel Filmlerinde Yer Alamıyor

kang-the-conqueror

James Gunn yaptığı bir soru cevap seansı sırasında Marvel’ın bazı önemli olaylarında başrol oynamış kötülerinden Kang the Conqueror‘ın haklarının Marvel’da olmadığını açıkladı. Zaman gezgini kötümüzün o zamanlarda ismi King Rama Tut olmasına ve şu an bildiğimiz halini Avengers’da kazanmasına rağmen ilk görünümünün Fantastic Four’da görünmesi sebebiyle hakların Fox’ta olduğunu belirtti. Yine aynı seansta zaten X-Men’le daha içli dışlı olan Shi’ar İmparatorluğu ve ona bağlı karakterlerin de haklarının Fox’ta olduğunu açıkladı. Yine de Marvel’ın kötü adam konusunda sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.

 

7. Jurassic World’ün Yeni Fragmanıyla Parkın İçine Bakıyoruz

12 Haziran’da gösterime girecek film için yayınlanan yeni fragmanda dinozorları ve parkı daha yakından görebiliyoruz. Etkileyici göründüğünü ve içimi kıpır kıpır ettirdiğini itiraf etmem gerek. Umuyorum şu haberdeki olumsuz yaklaşımımı bana yutturacak bir film olur. (Not: Gösterimine iki hafta kaldığı için Universal pek çok promosyon fragmanı yayınladı. Bu üstteki benim hoşuma gittiği için bunu aldım. Youtube’da pek çok farklı noktaya değinen farklı fragmana ulaşabilirsiniz.)

 

8. Suicide Squad Filminde Batman Joker’i Kovalayacak

batmobile1

Artık gündelik hayatımızın sıradan olayı haline gelen “Suicide Squad” set sızıntıları köşemizin bu haftaki konuğu Batmobile. Yeni çıkan görüntülerde Batmobile’in Joker’in kullandığı aracı kovaladığı bir sahne görünüyor. Diğer resimlerde de hastalık kapmış askerler görünüyor. En son gelen bir kaç resimde de Batman Joker’in arabasına falan çıkmıştı. Ya Warner set güvenliği kavramından hiç anlamıyor ya da yeni bir film gösterim çeşidi deniyorlar. İyi ki Geekyapar olarak bir DC filmi için “Heyecanlıyız” dedik, heyecanımızı kaçırana kadar durmayacaklar anlaşılan. (Duracaklar inşallah.. bknz.şu haber. 🙂 ) (Not: İlgili görselleri filmin heyecanını kaçırmak istemeyenler olabilir diye koymadım, yine de Batmobil’e şöyle bir bakmanızı istediğim için tercihimi ondan yana kullandım.)

 

9. “It” Filminin Yeniden Yapımı Yönetmenini Kaybetti

it-1

Stephen King’in ünlü romanından uyarlanan filmin yeniden yapımı “It”in yönetmeni Cary Fukunaga, çekimlerinin başlamasına bir hafta kala görevinden ayrıldı. Bu haber üzerine proje belirsiz bir süre için ertelenmiş oldu. Bu kararların arkasında New Line’ın bir diğer korku filmi  “Poltergeist”ın gişede başarılı olmaması, film için hedeflenen bütçenin sağlanamaması gibi faktörlerin olabileceği dedikoduları sosyal medyada kendine yer bulmakta.

 

10. 2K Games’in Yeni Oyunu: “Advent”

2K Games twitter hesabından yeni bir oyun duyurdu. İsminin Advent olduğu, bilimkurgu temalı olacağı ve yarının dünyasında geçecek olması dışında bir bilgi vermeyen 2K, oyun için bir de şuradan ulaşabileceğiniz bir teaser sitesi açtı. Herhangi bir açıklama olmasa da sitedeki resimler bana “Syndicate” adlı çok eski bir oyunu hatırlattı. Eğer XCOM gibi o oyunu da modernleştireceklerse, anında kısa haberden tam sayfa habere geçer, şimdiden söyleyeyim.

1 2
Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

8 Yorum

    • Amell’in kariyerine zararı dokunacak bir hareket değil. WWE ilgi çekmek için sık sık bu tip ünlü kişileri ringe çıkartıyor, o gün için eğlenceli bir olay oluyor, sonra unutulup gidiyor. Merak edicek birşey yok yani. 🙂

  1. Evet Marvel yavaştan Fantastic Four ve X-Men’i unutturma niyetinde , çizgi roman aleminde de işler ikisi için de durdu diyebiliriz . Bu şekilde popülerlikten uzaklaştırıp film haklarını tekrar eline alma niyetindeler . Ucuz ama gayet etkili bir hamle olduğu kesin . Bu arada Elektra için deneme çekimi yaptıkları oyuncuların oyunculukları hakkında en ufak bir fikrim olmasa da , Shiva’nın ten rengi Elektra (süt beyazı :D) için hiç uygun gelmedi , Louisa ise … ona pek bir yorum yapamadım . Neyse Marvel işini bilir , bekleyelim görelim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.