Biz geeklerin yapmayı çok sevdiği birçok etkinlik var. Film izlemek, arka arkaya dizi bitirmek, kitap okumak, oyun oynamak, D&D’de çılgınlar gibi rol yapmak. Ama bütün bu etkinlikler arasında belki de bizi en çok rahatlatan ve kafamızı dağıtmamıza en çok yardımcı olan aktivite çizgi roman okumaktır bence. En azından benim için öyle. Hani özellikle bu kadar bunaltıcı günlerde oturup bir çizgi romanı elime alıp, bitirip yerine bırakmaktan daha büyük zevk veren bir şey var mı ya? Özellikle bir de okuduğunuz çizgi roman iyi bir çizgi romansa ve size oldukça keyifli birkaç saat geçirttiyse. Yeme de yanında yat.

İşte bugün evlerinizden bile çıkmadan böyle keyifli birkaç dakika geçirmenizi sağlayacak bir ön okumayla karşınızdayım yine. Modern süper kahraman geleneğini baştan aşağı değiştirerek tüm zamanların en sıradışı çizgi roman hikâyelerinden birini anlatan, Transmetropolitan serisinin yaratıcısı Warren Ellis‘in ellerinden çıkan Planetary çizgi romanının ön okumasını sizlerle paylaşıyorum ve okumanız için ısrar ediyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.