Bazı sabahlar uyanıp internetin varlığına şükrediyor insan gerçekten. Evet, yer yer çok karmaşık, korkutucu ve karanlık bir yer gibi gözüküyor olabilir; ama bu devasa dehlizin köşelerinden bazen küresel olarak bu kadar bağlı olmasak haberimizin dahi olmayacağı bazı muazzam derecede yaratıcı fikirler çıkabiliyor. Fransız fotoğrafçı Sacha Goldberger’in yaratımı olan “16. Yüzyılda Süper Kahrmanlar” serisi de işte o fikirlerden biri.

Bizim Bored Panda’da gördüğümüz fotoğraflar, günümüzün popüler süper kahramanlarını alıp, 16. yüzyıl kıyafetlerine sokmuş. Burada altını çizmemiz gereken bir şey var, baktığınız şey bir Photoshop harikası değil. Gördüğünüz herkes gerçek insan ve hayran kaldığınız her kostüm el yapımı. Yani baya devasa bir projeyle karşı karşıyayız ki söylemek lazım, ne kadar vakit harcanmış olursa olsun her bir saniyesi değmiş belli ki.

Fotoğraflar sadece süper kahramanların 16. yüzyıl kıyafetleri giymiş hâllerini size sunmuyor, o kahramanların görsel işaretlerini öyle bir başarıyla alıp 16. yüzyıl modasına uyarlıyor ki karşımızda gerçekten “DC ve Marvel böyle bir alternatif evren yapsa ya” dedirten bir seri var.

Lafı daha uzatmayalım, buyurun 10 fotoğraf karşınızda. Tepe tepe bakın, siz de hayran kalın! Bu sırada sanatçının diğer işlerini görmek istiyorsanız da sizi şöyle alalım.

16th Century Batman

16th Century Captain America

16th Century Catwoman

16th Century Hulk

16th Century Iron MAn

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.