Bağımsız çizer/illüstratör Berat Pekmezci’yi İletişim Yayınlarının okuyucularıyla buluşturduğu iki Levent Cantek çizgi romanı: Emanet Şehir ve Uzak Şehir ile tanıyor olabilirsiniz. Kariyer çıkışını geçtiğimiz yıl yayınlanan Craig Steele’nin yazıp kendisinin çizimlerini üstlendiği görsel kitap Ultimate Gamer: Career Mode ile yakalayan Pekmezci, aynı zamanda ana akım çizgi romanlara girişini 2020 yılında duyurmuş, DC Kids’in çok satan grafik romanı Super Sons üçlemesi; Polarshield Project, Foxglove Mission, Escape To Landis ile tanıdığımız New York Times Bestseller yazarı Ridley Pearson’ın yazdığı Indestructibles ile tanıtmış ve üçlemenin ilk kitabı The First Fracture 2021’de okuyucularıyla buluşmuştu.

Fakat gördüğümüz kadarıyla Berat Pekmezci ve DC Comics birlikteliği bununla sınırlı kalmamış. Pekmezci ana akım çizgi romanlara  Eisner Adaylığı bulunan Antoloji Serisi Superman: Red & Blue #3’de yer alan Brandon Thomas’ın (Aquaman, Hardcore: Reloaded, Excellence) yazdığı ve Dave Sharpe’nin kaligrafisini üstlendiği “A Man Most Saved” hikayesi ile giriş yaptı. Sonrasında ise DC Comics’in en büyük Infinite Frontier hitlerinden biri olan Jeremy Adams’ın yazdığı Wally West’in 15 yıl sonra yeniden Flash çizgi romanına “Main Flash” titri ile geri döndüğü Flash serisinin “Blink of an Eye, Part 4” isimli #771 sayısına konuk oldu ve Kevin Maguire, Howard Porter, Bryan Hitch, Scott Kollins gibi DC Comics ve Flash efsaneleriyle aynı sayıda yer alma şerefine erişti.

Biz Berat Pekmezci’den Indestrubtibles’ın yayınlanmayan iki kitabını beklerken kendisi bugün bambaşka bir sürpriz yaparak yeni DC Kids eserini duyurdu.

DC Comics’in resmi duyurusundan öğrendiklerimize göre 7 Şubat 2023’te raflarda olacak olan Bruce Wayne: Not Super, süper kahramanlar için özel bir hazırlık okuluna giden 13 yaşındaki Bruce Wayne’i konu alıyor. Stuart Gibbs (Spy School) tarafından yazılan çizimini Berat Pekmezci’nin (Flash) üstlendiği bu kitapta Süper yetenekliler için kurulan bir okula konuk olacağız. Bruce’un, geleceğin Flash’ına karşı bir yarış kazanma şansı ya da geleceğin Aquaman’ine karşı bir yüzme karşılaşması kazanma şansı yok hatta yakar top için her zaman en son seçilen de kendisi oluyor.

Ortaokulda olmak yeterince zor ama okulunuzda süper güçleri olmayan tek çocuk olduğunuzda daha da kötü. Ancak Bruce’un bir hedefi var: Dünyada bir fark yaratmak! Ancak hiçbir gücü yokken bunu nasıl yapabilir? Geleceğin süper kahramanları şu anda hediyelerini okul ve popülariteleri arasında kullanmakla yetinirken, Bruce herhangi bir yeteneği olup olmadığını ve varsa bunları nasıl kullanacağını bulmakta zorlanıyor. Sınıf arkadaşı Jack Napier ve Napier’ın işe aldığı kabadayı Bane’in, bahtsız çocuk Dick Grayson da dahil olmak üzere, daha az güçlü öğrencileri para için kabadayılık tasladığını keşfettiğinde Bruce’un artık bir meydan okuması gerekiyor. Biri kabadayılara karşı çıkmalı ve o kişi bir şekilde Bruce olacak!

Bruce Wayne: Not Super, Batman ve bir dizi diğer ikonik DC karakteri için alternatif bir orijin ​​hikayesini temsil ediyor ve bu orijin hikayesinde hepsini okul çağındaki çocuklar olarak yer alıyorlar. Bruce da içlerindeki en uyumsuz olanı tabii. Bol mizahla dolu bu grafik roman, iyi bilinen ve çok sevilen karakterimizin tasasız bir yeniden yorumu.

DC’nin 5-12 arası minik okurları için yayınladığı DC Kids markası altında yayınlanacak Bruce Wayne: Not Super ile yerli okurlarını bir kez daha sevindiren Berat Pekmezci’ye bir kez daha kariyerinde başarılar diliyor, Geekyapar ailesi olarak 7 Şubat 2023’ü takvimlerimize şimdiden ekliyoruz.

Yazan: Berkay Küçük

Yazar

Dünyanın en ihtiyacı olduğu anda ortaya çıkarak çeşitli konularda fikirlerini belirten yazarlar. Bir konuk yazar asla geç yazmaz, erken de yazmaz. Onlar, tam yazmaları gereken zamanda yazarlar.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.