Artık Hollywood’un yeni kralı süper kahraman filmleri, bunu kimsenin tartıştığını sanmıyorum. Hemen hemen her stüdyo elindeki süper kahramanları olabildiğince çabuk bir şekilde filme uyarlamaya çalışıyor. Fox fellik fellik X-Men’den yeni bir Avengers yaratma telaşında, Sony Spider-Man’in elde avuçta kalan birkaç karakteriyle “Kötülerin Avengers’ı” konseptine yamanıyor. DC geç de olsa Justice League filminin ilk şablonunu çizdi, Marvel Studios ise zaten yıllardır para basıyor.

E piyasada bu kadar fazla süper kahraman filmi olunca bazı oyuncuların karşımıza birkaç kere çıkması abes değil. Bazen farklı evrenlerde iki karakter canlandırıyorlar ama bazen de aynı çizgi roman ailesinden karakterlere hayat veriyorlar. Sizler için bu oyuncuları tek tek derledik. Buyurun, karşınızda birden fazla süper kahraman canlandırmış 6 aktör!

 

Chris Evans – Human Torch / Captain America

Chris Evans 1

Chris Evans Fantastic Four uyarlamasında karşımıza umursamaz, havalı çocuk Johnny Storm olarak çıkmıştı. İki filmde de nispeten başarılı bir şekilde canlandırdı Fantastik Dörtlü’nün haşarı çocuğunu. Hatta o kadar başarılıymış ki, kendisinin yeni Captain America olduğu açıklanınca hepimiz bir garipsemiştik. Bu çocuk nasıl Marvel evreninin liderini canlandıracaktı? Anlaşıldı ki baya iyi canlandıracakmış. Evans Cap rolünde resmen harikalar yarattı. Hatta o kadar ki, bazen Johnny Storm’u da oynadığını unutuyoruz adeta.

 

Ben Affleck – Daredevil / Batman

Ben Affleck 1

Henüz Affleck ikinci aşamaya geçemedi, yani Batman olarak ilk performansını görebilmiş değiliz. Fakat Daredevil’ı canlandırdığı film, herhalde kariyerinin Gigli ile beraber en dip noktalarından biriydi. Korkusuz Adam’ı çok yanlış anlayan ve çok yanlış anlatmaya yeltenen bir grup adamın elinden çıkmış olan film hiç tat vermedi. Ondan sonra Affleck kariyerini toparladı, hatta Argo ile Oscar’a da uzandı, ama Batman olarak seçildiği açıklanınca yine herkes Daredevil günlerine döndü. Bakalım pelerinli mücahit rolü bize Daredevil’ı unutturacak mı.

 

Halle Berry – Catwoman / Storm

Halle Berry 1

Gerçekten, şu ana kadar bir kaideymiş gibi gözüküyor ama birden fazla süper kahramanı canlandıran oyuncuların illa ki bir filmi iyi, diğeri de kötü olmak zorunda değil. Sanıyoruz öyle değil en azından. Ama yine de altını çizmek gerekir: Catwoman çok kötüydü. Gerçekten çok kötüydü. Bugün pek çok insan Catwoman’ı gelmiş geçmiş en kötü filmlerden biri olarak gösteriyor. Ucuz diyalogları, gereksiz bir seksapelite katılmış aksiyon sahneleri… Neyse ki Halle Berry’nin öncesinden X-Men tecrübesi vardı da, çizgi roman camiası kendisini kötü hatırlamayacak.

 

Ray Stevenson – The Punisher / Volstagg

Ray Stevenson 1

Rome’daki Titus Pullo rolüyle gönlümüzde açtığı yer hâlâ ona ayrıyken Stevenson tuttu, Punisher’ın yeni filminde Frank Castle’ı canlandırdı. İyiydi, hoştu, ama film tutmadı. Artık o filmin performansından sonra kendini alkole ve yemeğe mi verdi bilinmez, birkaç yıl sonra Stevenson Thor’un “Warriors Three”‘sinden biri olarak karşımıza Odinson’ın ilk filminde çıktı. Biraz kilo almış ama, Pullo’dan aşina olduğumuz o naif kalbini de bir kenara bırakmamış. Hani Punisher olarak baya uzak bir diyara gömdüğü o kalbini.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Abdulkerim Eser Cevap ver

    Benim bu birden fazla süper kahraman oynamakla ilgili şöyle bir teorim var. Neredeyse hepsi ilk kahraman rolü oynayışında staj görüyor gibi.
    Baksanıza, bir sonraki rollerinde ya daha önemli bir kahramanı oynuyorlar, ya kendilerine daha yakışan bir kahramanı oynuyorlar, ya da kendilerini bir sonraki rollerine daha fazla adamışlar.

  2. Evan Peters Kick-ass 2’de Ass-Kicker’i oynadı aynı zamanda X-men’de Quicksilver’i oynadı.
    Brandon Routh 2006’da Superman’i oynadı şu anda Arrow’da Atom’u oynuyor.
    Doug Jones Hellboy’da Hellboy’un yanındaki adamı oynadı (adını unuttum ) Fantastic Four 2’de de Silver Surfer’i oynadı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.