Önce The Dark Knight’ın, sonra da Marvel Cinematic Universe’in vurduğu mühür, evet, süper kahramanları günümüzün en önemli karakterleri hâline getirdi, üç sinema filminden birini bir süper kahraman filmine çevirdi. Ama bu yükselişi yaparken tek başına yürümedi maskeli kahramanlar. Yanlarında aynı zamanda tüm meta arkadaşlarını da getirdiler. Artık sadece süper kahraman filmi çekmek değil mübah olan. Tüm çizgi romanların filmleri statü atladı.

zombies-vs-robots-header

Çok değil, kısa bir süre önce Hollywood’un blockbuster ya da ödül filmi, fark gözetmeksizin bir şey uyarlayacaksa baktığı asıl yer kitaplardı. “Aynı adlı çizgi romandan uyarlandı” cümlesi, çok göze sokulan bir şey değildi ve bir çizgi roman film olduğu zaman  bu muhtemelen kaynak materyalin medyumun panteonunda durduğunda delaletti, Alan Moore’un işleri gibi, Sin City ve 300 gibi, Road to Perdition gibi… Artık öyle değil. İpini koparak çizgi roman, kendini bir stüdyonun ellerinde buluyor.

Bu trendin son halkasında da Zombies vs. Robots duruyor. Zombiler tarafından işgal edilen bir dünyada, hayatta kalan son insan bebeğini korumaya çalışan robotların kavgasını anlatan ve Chris Ryall ile Ashley Wood’un yarattığı aynı adlı seri, Michael Bay’in şirketi Platinum Dunes tarafından sinemaya uyarlanıyordu bir süredir. Bayadır da sesi sedası çıkmıyordu Fakat yeni eğilim sağ olsun, artık bir yönetmeni, bir de yazarı var.

zombies_vs_robots_undercity_2_by_stb01-d3njpjr

Filmi Shrek, ve Narnia çıkışlı Andrew Adamson yönetecek. Senaryosunu ise Dallas Buyers Club ve The 33’nin yazarı Craig Vorten yazmakta. Henüz bir oyuncu kadrosu seçilmiş değil, fakat insan karakter olmadığı için muhtemelen TMNT metodunu tercih edip, hareket yakalama için başka, seslendirme için başka oyuncular kullanabilirler. Ha bir de, filmin adı da değişecek çizgi romanla kıyasladığımızda. Robots vs. Zombies, takdir edersiniz ki, pek iyi bir ad değil. Film onun yerine “Inherit The Earth” ya da “Dünyayı Miras Al” adıyla vizyona girecek. Bakalım o hâlde, hayırlısı!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.