Mephisto

Marvel dünyasının en büyük iblislerinden olan Mephisto, tehlikeli ve kurnazlar kurnazı bir karakter oluşuyla şeytanın birebir karşılığıdır. Kendi boyutu olan Hell’de takılması ve en güçlü iblislerden biri olması sebebiyle sahip olduğu sayısız güç dışında, genellikle bu güçleri her an, herkes için fütursuzca kullanmaz ve daha çok şeytansı kurnazlıklarıyla karşısındakinin zihnini yıkamak, kandırmak, ruhunu ele geçirmek üzerine bir strateji izler.

İstediği şekle bürünebilir, istediği zamana gidebilir ve istediği kişiye, istediği zaman dilimine kadar musallat olur. Hatta çizgi romanlarda da Ghost Rider, Iron Fist ve Silver Surfer’ın ruhlarını ele geçirmek için aynen bu şekilde çeşitli canlıların formuna bürünmüş ve türlü türlü kurnazlıklar yapmıştır. Bence Mephisto gibi sembolik bir iblis anlatımı için söylediklerim, karakterimizin bir korku filmi çıkarmaya yetecek korkunçlukta olduğunu gösteriyor.

Zatanna

Zatanna Zatara, doğuştan sihir kullanabilen insanların alt ırkı olan Homo Magi’lerdendir ve efsanevi sihirbaz John Zatara’nın kızıdır. Annesi Sindella, doğumundan kısa bir süre sonra öldüğü için babasıyla büyümüştür ve babası, ona, sahne sihirbazlığı adına tüm bildiklerini öğretmiştir.

Zamanla tıpkı babası gibi çok büyük bir sahne sihirbazı olduğunda ise babasından mistik sanatları ve daha güçlü büyüleri öğrenmeye başlar. Yıllar sonra baba-kız birlikte bütün dünyayı turlayarak sahne şovları yapmaya başlarlar ancak Zatanna, sahne şovu bittiğinde bile bir yandan büyü güçlerini geliştirmek için sürekli çalışır. Hatta bazen sahne arkasında yapılan bu çalışmalar, sahnenin önüne de yansır ve yapılan şovun içine gerçek büyü karıştırdığı da olmuştur. Çeşitli trajedik olaylar yaşar ve başına gelen bu olaylarda da Justice League’den yardım istemiştir. Aynı zamanda Justice League Dark ekibinin de bir üyesidir. Büyü bilgisinin sınırı olmamakla beraber, dört elemente hükmedebilen, telepati, telekinezi, zamanda ve boyutlar arasında seyahat güçlerine de sahip olan bir sahne sihirbazı ve büyücüdür. Ayrıca Bruce Wayne ve John Constantine ile de bir dönem aşk ilişkisi yaşamıştır.

Nightmare

Nightmare, Marvel evreninin en güçlü ve en korkunç süper kötülerinden biri ve aynı zamanda Dormammu’dan sonra Doctor Strange’in iki numaralı düşmanıdır. Hem rüya boyutunu yönetir hem de dünyayı korkuyla fethetmeyi amaçlayan yedi şeytandan yani Korku Lordları’ndan biridir. Varlığı rüyalara bağlıdır ve rüya gören insanlar var olduğu sürece o da var olacaktır. Dolayısıyla sonsuza kadar varlığını sürdürebilir ve rüyalardan emdiği enerjiyi kullanarak pek çok karanlık gücü yönetebilir.

Evrenin var oluşunun yapı taşlarından ve en büyük iblislerden biri olduğundan yenilmesi oldukça zordur. Sadece Doctor Strange için değil, Spider-Man, Kaptan Amerika ve Hulk gibi bilinen Avengers üyeleri için de büyük bir tehdit unsuru olmuştur. Ancak yönettiği rüya boyutunun dışında aynı güce sahip değildir ve mistik güçleri iyi kullanan biri onunla rahatlıkla mücadele edebilir. Kendisi aynı zamanda 2022 yılında çıkması planlanan Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin de baş kötülerindendir. Beyaz perdede nasıl bir Nightmare izleyeceğiz merak ediyorum doğrusu. Çünkü böylesine karanlık bir süper kötü, tam da korku filmine yaraşır cinsten.

Raven

Teen Titans ekibinin en güçlü üyelerinden olan Raven, büyük iblis Trigon tarafından tecavüze uğrayan bir annenin çocuğudur ve Trigon’un sahip olduğu güçlerin büyük bir kısmı da genlerinde mevcuttur. Zamanla bu şeytani güçleri kontrol etmeyi öğrenmiştir ve hem doğduğu boyut olan Azarath’i yok eden hem de annesini öldüren Trigon’dan intikam almaya ant içmiştir. Bu intikam için Justice League’den yardım ister ama beklediği yardımı elde edemez. Şeytani güçleri ve intikam hırsı sebebiyle büyük sihirbaz Zatanna’nın ilgisini çeker ve Zatanna, Raven’ı Teen Titans ekibine dâhil eder. Uzun yıllar sonunda Teen Titans’ın vazgeçilmez bir üyesi hâline gelir ve Teen Titans ile birlikte büyük iblis Trigon’u yenmeyi başarır.

Kendini veya başkalarını ışınlama, zamanda seyahat etme, doğumundan gelen çok güçlü şeytani güçlere ve kara enerjiye hükmetme gibi pek çok yeteneğiyle DC evreninin en güçlü karakterlerindendir. Hatta bu gücün büyük bir kısmını kontrol altında tutmaktadır, aksi takdirde Trigon gibi büyük bir iblise dönüşmekten korkar.

Korku filmi karakteri olmaya aday sekiz Marvel ve DC karakterini sizler için listeledik. Eğer sizin bildiğiniz ve içten içe “Şu karakterin korku filmi yapılsa da izlesem!” dediğiniz çizgi roman karakterleri varsa, bizimle paylaşmayı unutmayın!

1 2
Yazar

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.