Şu haberi yazarken inanın etrafa neşe saçarak, sırıtarak yazıyorum. Gerek uyarlanan malzemenin, gerekse uyarlayan ekibin verdiği haz nedeniyle çok rahat söyleyebilirim ki bu yazıda hiç de objektif olmaya niyetim yok. Evet. Yani yazının sonunda sevmediğiniz bazı şeylerin bile pohpohlandığını görürseniz çok da kızmayın, şimdiden söyleyeyim.

runaways-in-action

Hatırlarsanız Temmuz ayında şöyle bir kahraman tanıtımı yapmıştık, hatta ufak ufak içinde bulunduğu takımdan da bahsetmiştik. Hatırladınız değil mi? İşte, Bruiser lakabını taşıyan ve Molly Hayes ismine sahip olan bu minik kahramanın içinde bulunduğu çete, diğer adıyla Runaways, daha sıcağı sıcağına çıkan haberlere göre Marvel ve Hulu ortaklığıyla dizi formatında karşımıza geliyor!

“Uzun zamandır Runaways’in hayranıyım ve Brian (K. Vaughan) ile Adrian (Alphona)’ın karakterlerini hayata geçirme konusunda daha fazla heyecanlı olamazdım!”
-Josh Schwartz

The O.C ve Gossip Girl gibi dizilerin yapımcıları arasında yer alan Josh Schwartz ve Stephanie Savage, bu sefer de Runaways dizisi için bir araya geliyorlar. En büyüklerinin 17 yaşında olduğunu bildiğimiz Runaways ekibinin üyeleri için muhtemelen en uygun dizilerde yapımcılık yapmış kişilerin kadroda olması, daha önceden bu çeşit dizilerde deneyim sahibi olduklarını bildiğimizden iç rahatlatıcı olabilir nitelikte. Üstelik süper kahraman dizilerinin de son zamanlarda fazlasıyla tuttuğunu ve Marvel’ın da Netflix platformundaki dizilerinden bayağı bir yürüdüğünü düşünürsek, gelecek olan bu dizinin çok da sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Diziye dair daha henüz hiçbir şeyin kesin olmadığı şu raddede, yapımcı konusunda Josh Schwartz nedense beni rahatlatan bir etken burada. The O.C’yi de izlemiştim, ortada fena bir yapım yok. Üstüne üstlük Schwartz, açık ara fanlığının dibini yaşayıp hiç objektif olmayacağım tek dizi olan Chuck‘ın da kadrosuna böyle tip bir işle girdiğinden, kendisine fazlasıyla ön yargılı olarak güveniyorum. Böylesine pozitif bir ön yargı ile hype kasan bir ben varım galiba ama, hayırlısı.

Runaways_(Earth-616)_004

Mizahıyla, ruhunuza dokunmasıyla ve eğlenceli hikayeleriyle kalbinizi çalabilecek bu serinin henüz Türkçe’ye çevrilmediğini de yukarıda linkini bıraktığımız yazımızda belirtmiştik hatırlarsanız. Hatta öyle ki, yurt dışında bile basımlarının çok sık bulunduğunu pek sanmıyorum açıkçası, devam eden eventler kadar rahat bulunabileceği konusunda da şüpheliyimdir mesela. Ama hazır dizisi için de düğmeye basılmışken, belki olur da bir yayın evi bu serinin sayılarını çevirmeyi üstlenir de ülkemiz insanına da böylece tanıtmış olur, ne dersiniz? Hatta bırakın sadece Runaways dizisi için işe yaramasını, Cloak & Dagger‘ın bile bazı sayılarında önemli yer tuttuğunu düşünürsek, her türlü kahramanın hikayesine de katkı yapacağından oldukça önemli bir pozisyonda sayılabilir kendisi. Tabii diziye, bu diğer konuk kahramanların ne kadar geleceği de muamma fakat insan umudunu yitirmemeli henüz.

n5x9jku1uj8u9fhmyzvb

Yaş ortalaması olarak oldukça düşük bir seviyede olan Runaways grubunun, başlarına gelenlere bakıldığında aslında hiç de o kadar azımsanmayacak şeyler yaşadıklarını okuyanlar bilecektir. Zira uğraştıkları sıkıntılardan en basiti Gibborimler olunca, bazen insan dönüp “Ulan 30 yaşındaki süper kahraman bile bunlarla uğraşmadı.” diyesiniz geliyor. Bunu belirtiyorum, nedenini de net bir şekilde söyleyeyim: “Ya bu bildiğin ergen grubu, ergen dizisi olacak.” modunda dolaşmayın, bir şans verin şu gençlere diye ön hazırlık aşaması tamamen. Ki emin olun çizgi romanları okurken ergenliğin sadece yaşlarında olduğunu göreceksiniz, onun dışında oldukça sürüklüyor hikayesi ve sizi geren bir çocukluk havası yok. İçlerindeki favorimin en küçükleri olan Molly olmasının verdiği rahatlıkla söylüyorum bunu. Güvenin, vallahi bak.

Daken_Dark_Wolverine_Vol_1_17_Textless

Henüz yapımcıları ve platformu dışında bir bilgisi olmayan dizimiz için şimdiden hayranlar kendilerince birilerini karakterlere yakıştırmaya başlamışlar bile. İçinde siyahi çocuğundan Asyalı kızına kadar geniş bir yelpazesi olan ekibin, hali hazırda başka yapımlarda yer almış oyuncularla bir şekilde uyuşturulması, oldukça kayda değer. Yıllar öncesinden, olur da film ya da dizi olarak uyarlanırsa diye kimilerinin oyuncu ekibinde yer almasını istediği kişiler, muhtemelen şimdiye değişmiştir diye düşünüyorum. Zira o senelerde misal 11 yaşındaki minik Molly için düşündükleri aktrisin şimdi kocaman kız olduğunu hesaba katarsak, eski hayranların umutları biraz daha az bu konuda. Ama yine de net bir kadro gelene kadar kimsenin umut kesmeye niyeti yok, olmasın da zaten!

Şimdi kestiremedim, çok mu subjektif yaklaştım bu dizi konusunda, çok mu heyecan yaptım acaba? Buradaki genel olayın, Runaways serisine dizi çekileceği olmasından yola çıkarak düz olarak sormak istiyorum: Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Runaways’i okumayanlar ya da en azından dizisi geliyor diye okumak isteyenler için çok da hikayesine girip size spoiler sayılabilecek şeyler söylemek istemedim ama okuyanlar varsa aranızda belki birkaç kelam etmek ister. Hiçbir şey bilmeseniz de en basitinden karakterlerinin sıfatına bakıp “Ulan bu çocuğa bu eleman çok güzel gider, oyuncu yetenekli de, başarır.” dersiniz belki? Yorumlarınızı bekliyoruz!

 

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.