Malumunuz, Marvel şu sıralar sıkı bir basın turunda. Secret Wars’ın bitimi Ekim’e sarktı, yani All-New, All-Different Marvel’ı görmemize daha bir süre var. Fakat bu Marvel’ın bulabildiği her mecraya bir münhasır röportaj verip, yeni bir seri tanıtmasına engel teşkil etmiyor. Biz baktık ki bunları tek tek haber yaparsak imanımız gevreyecek, gelen hepsini bir toplayalım dedik. Hiç vakit geçirmeden, buyurun isterseniz girişelim. Marvel’ın şu ana kadar duyurduğu 8 Secret Wars sonrası serisi!

 

A-Force

A-Force

A-Force Secret Wars’ın bize hediye ettiği bir seri. Battleworld’ün uçsuz buçaksız alternatif ekipleri ve karakterleri arasında okurlarla en net bağlantı kurabileni o oldu. Bundan mütevellit de Marvel ekibe kendi serisini verme kararı almış. Tamamen kadınlardan oluşan ekibin merkezinde Secret Wars ile tanıştığımız Singularity duracak. Singularity’nin Battleworld’den kaçıp canını ANAD Marvel evrenine atması üzerinden şekillenecek olaylar. Anladığımız kadarıyla kadro She-Hulk, Captain Marvel, Medusa, Dazzler ve Nico Minoru’dan oluşacak. Seriyi de Ms. Marvel’ın yazarı G. Willow Wilson kaleme alacak.

 

All-New, All-Different Avengers

All-New All-Different Avengers

Yeni Avengers kadrosu çok uzun süredir biliniyordu zaten. Biz de baya arkasındaydık. Kağıt üzerinde çok radikal bir kadro gibi gözükse de, aslında çok basit bir şekilde Marvel’ın çizgi roman cephesinde en çok satan serilerinin başrollerini toparlamış. Yeni Thor, Ms. Marvel ve Miles Morales’in satışları hep Marvel’ın zirvesindeydi. Onun yanına Vision’ı Age of Ultron’da karakterin çok tutacağını ön görerek koymuşlar ki, haklı çıktılar. Dediklerine göre yeni Captain America’mızı gruba biraz tecrübe gelsin diye koymuşlar. Iron Man de zaten malum, yeni evrenin merkezinde. Nova da çıtırı, çerezi işte grubun. Seriyi Mark Waid yazacak, Adam Kubert ve Mahmud Asrar çizecek.

 

Captain Marvel

Captain Marvel

Ben biraz daha Captain Marvel översem sanırım artık baya gidip Disney’ye fatura kesmek zorunda kalacağım. O yüzden kısa kısa geçiyorum: Seriyi adam eden Kelly Sue DeConnick ayrıldı, yerine Agent Carter’ı MCU’nun beyaz erkekler kulübü havasından kurtulmasını tek başına sağlayan Agent Carter’ın patronları Michele Fazekas ve Tara Butters getirildi. Seri Carol’ı baya dünyanın uzaylı tehdidine karşı ilk muhafızı ve diplomatı olarak S.W.O.R.D.’un yerinde konuşlandıracak. Saçı kısa, kostümü yeni. Ve biz burada söylediğimiz her şeyle okeyiz.

 

Doctor Strange

Doctor Strange

Yeni Doctor Strange şüphesiz ki Benedict Kambırbeybiboy’un şanından faydalanmak isteyecek. Zira Strange’in kendine has serileri, 70’li yıllardan beri hiçbir zaman öyle satışları alıp götürmedi yani. Bu sefer değişir mi? Pek zannetmiyoruz, Marvel’ın da zannettiğini düşünmüyoruz. Onlar da iki ümit vaat eden yaratıcı biraz daha pişsin diye Doctor Strange’e atmışlar yani. Jason Aaron ve Chris Bachalo. Sihirle daha derinden ilgilenen bir Doctor Strange vaat ediyorlar ve bu iyi bir şey, ama ben kendimi yine de heyecanlandıramıyorum. Bu da kötü.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.