Bildiğiniz gibi Marvel şu sıralar hummalı bir çalışma içerisinde. Firmanın son yıllardaki en büyük (ve, açık konuşalım, en iyi) yayın-boyu event’lerinden biri olan Secret Wars sonbahar aylarında sona erecek ve yerini All-New, All-Different Marvel evrenine bırakacak. Bu evrende tandık simaları, geçmişten gelen anılarıyla yeni şekillerde göreceğiz. Her seri yeni bir birinci sayıyla çıkacak, ve her şeyin merkezinde de Iron Man duracak.

invincible-iron-man-1-granov-variant-145954

Marvel’ın en tepe yöneticilerinden olan Tom Breevort, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla Marvel’ın bundan sonraki merkez karakterinin Spider-Man değil, Iron Man olduğunu söylemişti. Anımsayacaksınız, bu kararın Iron Man’in MCU’daki yerinden kaynaklandığını itiraf etmekte de çekinmiyordu Breevort. Filmlerin dev başarısı ve Robert Downey Jr’ın performansı sağ olsun Iron Man gerçekten de “Marvel” denince akla ilk gelen kahraman olmayı başarmıştı. Firma da bu yüzden onu alıp, maskot seviyesine yükseltiyordu.

Bu kararlarında ne kadar haklı olduklarını Ekim ayında çıkacak Invincible Iron Man #1 sayısının mağaza satışları doğruladı. Brian Michael Bendis ve David Marques’in Miles Morales: The Ultimate Spider-Man sonrası tekrar bir araya gelip yaratacakları seri, çizgi roman dükkanları tarafından 200,000 adet sipariş edildi şimdiden. Kıyas vermek gerekirse, Iron Man 1’den sonra çıkan Invinicible Iron Man serisi ve Avengers’dan sonra çıkan Iron Man serisi 116’şar bin, geçen sene gala yapan Superior Iron Man serisi ise 84 bin kopyayla başlamıştı hayatına.

Invincible Iron Man

Bunun arkasında pek çok sebep olduğu söyleniyor. Öncelikli olarak da çizgi roman dükkanlarına giden sipariş katalogunda seriye büyük bir ehemmiyet verilmiş olması. Usta yazar Brian Michael Bendis’in ilk defa Iron Man’e el atıyor olması da dev bir heyecan sebebi. Elbette çizgi roman dükkanları Breevort’un “artık kalbimiz burası” açıklamalarının da farkındalar. Tüm bunlar bir araya gelince, ortaya bu dev rakam çıkıyor. Ve hatırlatalım, tüm dükkanların siparişlerini değiştirmek için 10 Ağustos’a kadar süreleri var. Ve bu sadece fiziksel kopyaları içeriyor. Yani daha dükkanlar ek sipariş yapacaklar, dijital satışlar gerçekleştirilecek… Uzun lafın kısası, Marvel Iron Man’i merkeze yerleştirmekten görünen o ki hiç pişman olmayacak!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.