Marvel’ın geçtiğimiz sene startını verdiği yeni Ms. Marvel serisinin incelemelerini daha önce sizle paylaşmıştık. Biz kendisini bıraktığımızdan beri Marvel’ın genç Müslüman süper kahramanı Kamala Khan orijin hikayesini tamamladı, kostümünü belirledi ve görev beyanını yaptı. Bir nevi romanlardaki giriş bölümü bitti, artık gelişme bölümündeyiz. Peki Marvel’ın güzide gencini bundan sonra ne bekliyor?

Ms. Marvel #6’nın kapağı ve ana hikaye örgüsü açıklandı, biz de bu vesileyle öğrenmiş olduk. İlk sayıdan beri Marvel’ın evreninde süper kahramanlara bakıp hayranlık duyan “küçük” insanlardan biri olarak resmedilen Ms. Marvel, serisinin altıncı sayısında fangirl’ü olduğu süper kahramanlardan biriyle beraber New York’ta suçun peşine düşecek: Wolverine. Bu sonbaharda son macerasına çıkacak Wolverine’i “Top 5 Süper Kahramanları” arasında gösteren Khan, Wolverine ile olan görevini sonlandırdıktan sonra Ekim ayında çıkacak The Amazing Spider-Man #7’de de Spidey ile güçlerini birleştirecek.

ASM2014007COV

Konuyla ilgili Newsarama’ya konuşan Ms. Marvel yazarı Willow Wilson, Kamala’nın hayranı olduğu diğer dört süper kahraman olarak Captain America, Storm, Mr. Fantastic ve haliyle Captain Marvel’ı göstermiş. İleride onlarla da birlikte suç peşinde koşar mı? Göreceğiz. Bizim fikrimizi soracak olursanız Ms. Marvel #6’da Kamala Marvel evreninin oturmuş karakterleriyle birlikte ilk hikayesine çıkarak bir nevi sınav verecek. Amazing Spider-Man #7’den sonra kemik Marvel kitlesinden kabul görürse bize soracak olursanız evrenin “teen” ekiplerine girecek yola baş koyar.

Bizce yakışır da. Daha önce de Marvel’ın Müslüman kahramanları oldu, ama Kamala’nın hikayesinde ayrı bir tat var. Hikayenin merkezinde bir diyaspora sıkıntısı yatıyor. O yüzden omuzunda böyle bir şey taşıyan bir karakterin Marvel’ın evrenine iyice entegre olması bizce bir artı. Siz ne düşünüyorsunuz? Kamala buradan alıp başını yürür mü? Yakışıyor mu Wolverine’in, Spidey’nin yanına? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.