Vay arkadaş, ağzımızı şom mu açtık, ne ettik? Daha “leb” demeden leblebi üretimi durduruldu resmen. Bir daha DC Comics ile ilgili bir şeyi yüksek sesle takdir edersek iki olsun. Zira daha dün DC’nin yeni akımı DC You ve onun seyrettiği “yeni yönler, yeni hikayeler” istikametiyle ilgili olumlu konuşmuşken, bugün DC’nin o akımdan ilk firelerini verdiği duyurusu geldi.

Gotham by Midnight

DC Entertainment’ın basın ortağı CBR aracılığıyla yaptığı açıklamada, DC You atılımı ile başlayan beş yeni serinin iptal edildiği açıklandı. Bu beş seri, yaz aylarını düşük satışlarla geçiren seriler ve ortak yönleri DC’nin farklı akımlarını temsil ediyor olmaları. Üstelik bir bölümünün en az belirli bir sayı süreceklerine dair teminat da verilmişti önceden.

İptal edilen seriler Justice League United, Gotham by Midnight, The Omega Men, Lobo ve Doomed olarak açıklandı. Doomed Kasım ayında, altıncı sayısıyla iptal edilecek. Omega Men, Lobo, Gotham by Midnight ve Justice League United ise Aralık ayında iptal edilecekler. Ama asıl bomba ise haberin arka planında. Bleeding Cool’un aldığı bilgilere göre, bu iptallerin sebebi DC’nin “bu yeni olayımız tutmadı, şunları eski kafa yazmaya devam edin” direktifi vermiş olması.

The Omega Men

Buna içeride “serileri Batgirlleştirmeyi bırakın, ekmeğe köfteye dönün” deniyormuş. Superman’in kimliğinin açığa çıkışı hikayesel olarak arka plana geçecek, devamlılık dışı serilere tutulan spot ışığı azaltılacak deniyor. Zira DC You satışları, geçtiğimiz gün belirttiğimiz gibi, hâlâ rakibin ciddi ölçüde arkasında kalmış vaziyette. Olursa, dev üzülürüm açıkçası, ama DC Comics’in yönetiminin böyle bir şey yapmasına da pek şaşırmam. Neticede boşuna açmadılar o malum siteyi değil mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.