Ya bir itirafım var, mazur görün. Hepiniz Blade serisini çok seviyorsunuz, farkındayım. Ne zaman başlığa bir yerlere “Blade?” yazsak tıklarımız toplaşıp zirveye doğru halay çekmeye başlıyor. Ama ben anlamıyorum. Gerçekten. Filmi ilk izlediğimde de anlamamıştım, yıllar sonra hâlâ anlamıyorum.  Karakterler bir türlü karşılıklı sevişemedik gibi hissediyorum. O yüzden, bir süre önce Wesley Snipes çıkıp “Biz görüşüyoruz Marvel’la, belki MCU’da gözükmek mümkün” dediğinde de anlayamamıştım.

blade-ii

Ama burada benim kafamı kurcalayan tek şey Blade’in kıymetini göremiyor olmam değildi. İşin içerisinde bir de Wesley Snipes’ın artık yaşını başını almış olduğu, şu dakikadan sonra üzerine hanedan kurulamayacağı ve zaten tek başına bir gişe canavarı taşıyacak yıldız gücünü de kaybettiği gerçekleri de vardı. İşte bugün bütün bunların ıskartaya çıktığını sizlere belirtmek için buradayım. Zira son dedikodular, başka bir resim tasvir ediyorlar.

Bildiğiniz gibi, Marvel’ın bütün taşlarını yerinden oynattığı yeni All-New, All-Different Marvel evreninde, Blade’in de rolü değişti. Fakat Blade Cap gibi titri bir arkadaşına vermedi, ya da Thor gibi biri tarafından “artık bizimle deyilsın” mesajını almadı. Kendisi silahlarını ve ismini, bizzat kendi kızına verdi. Geçtiğimiz günlerde ani bir kararla yeni serinin ertelendiği açıklandı. Bleeding Cool sitesine göre, bunun sebebi Marvel’ın yüksek kademe yöneticilerinin olaya “durun hacımlar, düzgün yapalım şunu” diye müdahale etmiş olması. Müdahale etmelerinin sebebi? Blade’in kızının filmini çekme planlarına sahip olmaları.

Fallon_Designs_by_Logan_Faerber

Yani parçalar o kadar net yerine oturdu ki kafamda, anlatamam. Bir taşla kuş katliamı bu resmen Marvel için. Hem Wesley Snipes’ı getirip, yüreğinde nostalji yananları sevindirecekler, hem de Wesley Snipes’ın yaşı başı pek problem olmayacak; zira kendisi filmde kızına meşaleyi devreden, hafif eğitim veren baba figürünü oynayacak. Bir yandan sevilen bir markayı MCU’ya katacaklar, bir yandan o markayı yenilemiş olacaklar, öte yandan da siyahi ve kadın başrollü bir filmle PR puanları toplayacaklar, çeşitliliğe bir omuz desteği atacaklar. Yani hakikaten şahane bir hareket olur. İnşallah da sadece bir dedikodudan ibaret değildir!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.