Süper kahraman kostümleriyle ilgili haber yazmak herhalde dünyanın en keyifli işi falan. Normal insanların Bu Tarz Benim gibi şeyleri izlerken aldığı keyfi siz kendi geek dünyasında alıyorsunuz. Sabaha kadar karşıma yeni süper kahraman kostümlerini defile usulü çıkartsınlar; sabaha kadar oturup Nur Yerlitaş‘mışçasına yargılar, yorum yaparım. Hakikaten benden de mutlusu olmaz. Siz de aynı şekilde hissediyor musunuz? Eğer cevabınız evetse, gelin Marvel‘ın demirbaşı hâline gelmiş süper kadınlarından birinin yeni kostümünü masaya yatıralım.

spider-woman_kris_anka_new

Önce birkaç gerekli bilgi:

Yeni kostüm, Marvel‘ın kadrolu çizerlerinden Kris Anka tarafından tasarlandı.

Çizgi roman dünyasındaki galasını 2015 Mart‘ında raflardaki yerini alacak Spider-Woman #5 ile yapacak.

Jessica “Spider-Woman” Drew’un kostümü aşağı yukarı 30-40 senedir pek bir değişikliğe uğramamıştı bildiğiniz gibi; o yüzden bu yeni kostüm illa ki bazı hayranların tepkisini de çekecektir. Fakat bir alışma süreci de olacak, zira çizgi romanlardan önce bu yeni kıyafeti Gameloft‘un Spider-Verse oyununda göreceğiz.

Artık üç ayda da yavaş yavaş alışırız herhalde, değil mi?

635544608591237491-spiderwoman-profile-115879

Zaten bana soracak olursanız kıyafetin öyle alışılamayacak bir tarafı yok. Spider-Woman‘ın karakter ve hikaye olarak geçirdiği değişimi temsil etmesi için tasarlanmış. Bildiğiniz gibi İngiliz süper kahramanımız yıllardır kırmızı-sarı bir taytla gezmekteydi.

Bu kozmik işlerle uğraşan ve düzenli olarak dünyayı kurtaran kahramanlar için sorun değil, fakat Jessica Drew‘un artık yapacağı gibi sokak seviyesindeki suçlarla meşgul olacak ve taytın garip kaçacağı yerlere girip çıkacaksanız biraz insan gibi giyinmeniz gerekecek.

Evet, Spider-Woman bundan sonra Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve yeni She-Hulk gibi daha yer seviyesindeki mevzularla ilgilenecek. Yeni kostüm de bununla uyum sağlaması için deri tayt, kırmızı çizme ve üzerine kırmızı-siyah bir ceket olarak tasarlanmış. Karakterin meşhur sarı göz bölmeleri de yerini sarı gözlüklere bırakmışlar.

Ceket kapandığında Spider-Woman’ın logosu ortaya çıkıyor. Vallahi biz pek beğendik. Sizin yorumunuz ne? Olmuş mu? Neyi değiştirip, neyi çıkarırdınız? Yorumlarda belirtin.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

8 Yorum

 1. Bence muazzam olmuş. Eskisinden daha iyi gibi geldi bana ama isterdim ki gözlük yerine maske, göz bandı gibi birşey olsun.

 2. Karakter 30’larında bir karakter olmasına rağmen kostüm çok ”Teen” kalmış. Belki çizimden de öyle gelebilir, zira beden kalıbı bir genç anatomisi ile resmedilmiş. Ayak kısımları daha bir bilekten kesimli çizme havası verilebilirdi. Bu haliyle topuk ve parmaklarında fazladan yün olan pazar çoraplarına, hatta daha da kötüsü panduflara benzemiş. En azından mont Ultimate halindekinden daha iyi, kostümle daha bütünleşik olmuş. Ama bu sefer de kemer rengi alakasız kalmış. Daha sıcak bir renk kullanılabilirdi. Gözlükle falan bir sorunum yok. Ama o logo nedir? Paintte mi hazırlamışlar? Grafikte sadelik ve tekillik akımına başvurmasalarmış keşke hiç…

  Özetlemek gerekirse: şık evet, ama tarz değil.

  …yani haklısın, süper kahraman kostümleriyle moda yarışması yapılsa durum bu olur 🙂

 3. Bu ne bicim kostum -_- Eski kostum uzerinden daha iyi bir is cikarilabilirdi.hem karakter hem kostum gercekten begenmedim.

 4. Bunlar hep batgirl ün suçu… Ben de logoya taktım. Çok daha cool birşey olabilirdi sanki.

 5. alp demirkabız Cevap ver

  tyler durdenin pezevenk ceketi ile ryan goslingin akrepli ceketini karıştırmışlar ortaya spiderwoman çıkmış

 6. güzel olmuş bencede ama oyunda eski kostümü göstermediler o kötü oldu 😀

 7. Yıllardır hayranı olduğum Spider-Woman’a bi haller gelmiş. Hiç hoşlanmadım. Eski kostümü ve maskesi mükemmeldi. Bu çok sıradan bi görüntü Jessica için. Çok üzüldüm :/

 8. martian-mantar Cevap ver

  bence kostüm değişikliğinde en önemli şey karakterin alışılagelmişliğini bozmamak yani şöyle bişey; mesela spiderwoman’ın kostümünü değiştirdiniz ve spiderwoman olduğunu belirtmeden yayınladınız herkes aaa bu spiderwoman diyosa başarılı olmuşsunuzdur ve bu kıyafeti ne kadar değiştirip aldığınız tepki hala aynı kalıyosa o kadar iyidir diye düşünüyorum. bu kostüm de bunu gayet başarıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.