İnanın bazen kendi kendime nasıl Superman: Red Son animasyonunun haberini yapmadık ve hâlâ linç yemedik diye soruyorum. Bunun için bir türlü fırsat bulamadığım için kendimi; bu zamana kadar “Red Son haberi nerede?” diye yakamıza yapışmadığınız için de sizleri suçluyorum. Yine de hem kendimi bir nebze affettirmek hem de genel olarak Superman: Red Son animasyonundan bahsetmek için bugün, animasyonun ses sanatçılarının belli olmasını ve gelen ilk görüntüyü bahane ediyor ve işte başlıyorum.

Superman-Red-Son

Hani geçtiğimiz Comic-Con’da, Marvel’ın What If animasyon serisi yapacağından bahsetmiştik hatırlıyor musunuz? Hah, işte bu What If hikâyelerinin, belki de çizgi roman dünyasındaki en meşhur ve en güzel örneği olan Red Son, Superman’in seksen küsur yıllık külliyatında benim en sevdiğim hikâyelerden biri. “Peki, ya Superman’in kapsülü Amerika’ya değil de Rusya’ya düşseydi?” gibi basit ama dahice bir sorunun, bir süper kahramanın hem bütün orijinini kökünden değiştirmesi hem de karakterin köklerinin ne kadar derin olduğunu göstermesi adına Red Son’un dahiyane bir iş olduğunu söylememiz yanlış olmaz gibi geliyor.

Hikâyenin başlı başına kendisi animasyonu sabırsızlıkla beklememize en büyük neden iken bir de bugün öyle bir seslendirme kadrosu açıkladılar ki ağzımızın suyu aktı adeta. Daha önce DC animasyon filmlerinde Lex Luthor, Ra’s al Ghul ve Sinestro gibi üç kötü adamı seslendiren ve Harry Potter, Star Trek: Discovery gibi geek kültürün içinden gelen de yapımlarda oyuncu olarak yer alan bir aktör olan Jason Isaacs, bu sefer Superman’i seslendirecek.

Superman’in aşk hayatında her zaman büyük rol oynamış iki karakterden Lois Lane’i Amy Acker, Wonder Woman’ı ise Vanessa Marshall seslendirecek. Halihazırdaki Batman seslendirmelerini yapan Roger Craig Smith ise sesiyle Batman’e can vermeye devam edecek. Sasha Roiz ve Phil LaMarr ise Green Lantern Corps’dan Hal Jordan ve John Stewart’a seslerini verecekler.

superman_red_son_by_thejame5x-d962ons

Bitti mi? Tabi ki bitmedi. Seride Lex Luthor’u  Diedrich Bader, Braniac’ı Paul Williams, John F. Kennedy’i Jim Meskimen ve Superior Man’i Critical Role’den tanıdığımız biricik Travis Willingham seslendirecek. Fark etmişsinizdir, özellikle içimdeki küçük Critters’a engel olamadığım için Travis’in sesini DC animasyonlarında bir kez daha duyacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.

Eh, hikâye şahane, kadro enfes, ilk görüntüler şahane… O zaman 2020 yılında çıkacak olan Superman: Red Son animasyonunu sabırsızlıkla beklememiz için bütün şartlar sağlanmış gözüküyor. Sizce de öyle değil mi?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Çizgi romanını okumuştum ama sonunu pek beğenmemiştim. DC en sevdiğim çizgi romanların başında gelir. Animasyonlarını izlemeyi de çok seviyorum. Bunu da mutlaka izleyeceğim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.