Bu yazının başına aslında Comic-Con sonrası gidememenin verdiği acıyla göz yaşları eşliğinde oturmuştum. Fakat baktım The CW ve DC, çıldırmış gibi yeni sezona çizgi romanlardan bildiğimiz bir sürü speedster ve yeni karakterler ekliyor, dedim Mert biraz bekle. Bekle adamlar açıklasınlar biraz daha. Derken yaz bitti kış geldi. Bir süper kahraman olsam alabileceğim en iyi isim “The Coach Potato” olabilecek bendeniz, kıçımı kaldıramadığım için yazıyı yazamadım. The Flash’in yeni sezonu kapıya dayandığı ve heyecanımı artık zor zaptedebildiğim için nihayet biraz de içimdeki üşengeci silkeleyerek yazımı tamamladım. Allah korumuş da bu üşengeçlikle herhangi bir şehre kahraman falan olmamışım.

flashfamily
Şu an kadronun geldiği nokta bizi zevkten dört köşe yapacak güzellikte. Bu sezon elimizde 1 değil, 2 değil, tam 5 tane speedster var. Geekyapar’ın The Flash’ten sorumlu bakanı olarak, fırsat bu fırsat deyip kaç tane The Flash ile aynı veya benzer özelliklere sahip karakter var, buraya not düşeyim dedim. Canımız bitanemiz Barry Allen’ı esas The Flash olarak bellediğimiz için onu bir kenara ayırıyorum. Ayrı bir yere konulmayı da hak ediyor bana kalırsa, zira aslında artık pek kalmayan bildiğimiz anlamda son kahramanlardan. Benzer bir travma, Bruce Wayne’i kafayı kırmış bir anti kahramana dönüştürmüşken Barry Allen’ın tüm bu travmanın içinden her şeye rağmen ‘iyi bir çocuk’ olarak çıkmış olmasını her zaman sevmişimdir. Üstelik annesinin öldüğü geceye geri dönüp kurtarabilecekken ölmesine izin vermesi daha da büyük bir travma sebebi değil midir? Aynı durumda Bruce Wayne’nin ne hale geleceğini düşünemiyorum bile. Büyük güven sorunları olan Batman Ailesi’nin aksine birbirlerine arka çıkan bol kardeşli, büyükanne ve büyükbabalı geniş bir aile olarak okuyabileceğimiz The Flash Ailesi’nin sıcaklığı hoşuma gidiyor.

O halde, The Flash Ailesi’nin Barry Allen olmayan diğer üyelerini biraz tanıyalım.

8. Iris West II

iris
Wally ve Linda Park’ın aşklarının meyvesi olan ve adını Barry’nin eşi Iris halasından alan 2. Iris West, ikiz kardeşi Jai ile birlikte babalarının hız güçlerini almışlar. İlk kez Kingdom Come #3‘te ortaya çıkan bu minnoş, daha sonra Kid Flash olarak kendi serisine geçiş yapıyor. Jai’nin aksine soyundan ileri gelen bu güç ile aile geleneğini sürdürmek için kahramanlığa soyunuyor. Flash: Rebirth ile yine aynı hız gücü ve eşyaların içinden geçebilme güçlerine sahip ama bu kez Impulse adını alıyor. Kendisini henüz görme ihtimalimiz yok ama bakarsınız Linda ile Wally arasında yeni sezonda bir aşk filizlenir ve belki de gelecek sezon “ben sizin aşkınızın meyvesiyim” diyerek gelecekten çıkagelir küçük cadı.

7. Jesse Chambers / Jesse Quick

jessequick
İlk kez Justice Society of America v2 #1‘da gözüken Jesse Chambers’ı dizide bu kadar çabuk denkleme dahil edeceklerini düşünmemiştim açıkçası. Altın Çağ’ın iki kahramanı Johnny Quick ve Liberte Belle’in kızları olan Jesse, dizide bu sezon gözükeceğine göre Jay Garrick ile beraber Earth-2’den mi gelecek diye düşündürtmüyor değil. Babasının yanında dolanarak ‘speed force’a nasıl ulaşılabileceğini öğrenen Jesse, daha sonraları babasının da namının sayesinde Justice Society of America‘nın onursal üyesi olup Jesse Quick kimliği altında hayatına devam ediyor. Nasıl diziye yerleştirecekler ve süper gücü olacak mı henüz bilmiyoruz ama Violett Beane isimli gencecik bir kardeşimiz canlandıracakmış kendisini.

6. Max Mercury

max-mercury
Yayın hayatına National Comics #5 ile ve de Quicksilver adıyla başlayan kahramanımızın adı Marvel’ın karakteriyle karışmaması için Max Mercury’i olarak değiştirildi. Bu koşucu kardeşimizi diğerlerinden farklı kılan şey, onlar kadar hızlı koşamadığı halde onlardan daha akrobatik olması. Max çizgi romanlarda önce Wally’e sonra da Bart Allen’a akıl hocalığı yapma görevini üstleniyordu. Dizide görmemiz düşük bir ihtimal ama geçen sezon Wally’i de görebileceğimizi düşünmüyordum. Şu anda ellerinde gereğinden fazla Speedster olduğunu düşünürsek Max’i görsek bile 3. sezondan önce olmayacağını düşünüyorum.

5. Johnny Quick

3273705-screen+shot+2013-08-28+at+3.48.22+am
Bu sezon Jesse Quick’i görecek olduğumuzu düşünürsek Johnny Quick/Johnny Chambers da ihtimaller dahilindedir diye düşünüyorum. Ancak benim asıl bahsetmek istediğim ve görmeyi umduğum kişi bu Altın Çağ’ın süper abisi değil. Yine aynı isimle bilinen ama Earth-3’den kopup gelmiş kötü versiyonu. İlk olarak Justice League of America #29‘da ortaya çıkan, nereden geldiği ve güçlerini nasıl kazandığı belli olmayan Johnny’i Crime Syndicate of America üyesi olarak görüyoruz. Özellikle 2013-14 arasında yayınlanan crossover seri Forever Evil‘daki Johnny Quick versiyonunu görmemiz bana kalırsa pek de imkansız değil. Zira The Flash’in ezeli düşmanlar takımı Rogue’ların yanında yer alıyor bu hikayede. Neden dizide de Captain Cold, Heat Wave, Trickster ve Mirror Master ile işbirliği yaparken görmeyelim?

1 2
Yazar

Bir reklam ajansında esnek saat olarak çalışıyor. Geekyapar yazarı. Hobi olarak spoiler vermeyi seviyor. Dreamer değil. Vizyonsuz. Şu hayatta hep Hufflepuff'liğindan kaybetti.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.