Biz geeklerin ömrü beklemekle geçti. Sevdiğimiz filmlerin vizyon tarihini bekledik, fuarlarda gördüğümüz oyunları bekledik, takip ettiğimiz dizilerin yeni sezonlarını bekledik… Tabii en çok da devam kitaplarını bekledik. Yani şu kısacık ömrümüze hem Buz ve Ateşin Şarkısı, hem Kral Katili Güncesi hem de Saga serisini beklemeyi nasıl sığdırdık inanın bilmiyorum. Her nasıl olduysa oldu ve biz bu üç seriyi beklemekten mahvolduk. ASOIAF ve Kral Katili Güncesi için ne yazık ki bir şey söyleyemeyeceğim ama Saga serisini bekleyenler için müjdeyle geldim. Saga, 2022’de geri dönüyor!

Çizgi roman dünyasını biraz olsun takip ediyorsanız Saga serisini ya da bu seriyi yazan Brian K. Vaughn’u mutlaka duymuşsunuzdur. Son zamanlarda dizisi yüzünden sıklıkla duyduğumuz Y: The Last Man çizgi romanının yazarı Brian K. Vaughn, 2012 yılında muhteşem bir yolculuğa başladı ve hepimizi mest etti. Toplamda elli dört sayı boyunca birbirinden harika hikâyeler anlatan Saga, 2018 yılına kadar tam altı yıl boyunca devam etti. Biz, ağzımızın suyu aka aka okumaya devam ederken bir anda serinin sesi soluğu kesildi ve tam üç yıldır haber alamaz olduk. Ama şükürler olsun ki yeniden haber gelmeye başladı. Alana, Marko ve Hazel geri geliyorlar yahu!

Image Comics, yaptığı basın konferansları sırasında Saga’nın elli beşinci sayısının 26 Ocak’ta bizimle beraber olacağı açıkladı. Bununla da kalmayıp yeni sayının kapağını şimdiden yayınlayan Image Comics, Alana ve Hazel’in biraz daha yaşlandığı bir görselle çıktı karşımıza. Bu görsele elli dördüncü sayının ardından bir zaman atlaması daha yaşayabileceğini düşünebiliriz sanırım. Görseldeki elinde bir balta tutan koala adamın kim olduğunu henüz bilmiyoruz. Ama Saga’nın karakter yaratmadaki başarısına birden çok kez tanık olduğumuzdan, onun da oldukça ilgi çekici bir hikâyeye sahip olduğunu varsayabiliriz. Artık bu gibi bilgilerin hepsini yeni sayı çıktığında öğreneceğiz.

Aslında bu yazıyı yazarken son sayıda neler olduğundan bahsetmek, Saga’yı daha çok övmek istedim ama bu haberi okumaya gelen insanlara spoiler vermek istemedim. Ama eğer bu haberi okuyorsanız ve hâlâ Saga ile tanışmadıysanız mutlaka seriyi okumaya başlamalısınız. Hatta bu haberi okumayı bitirdikten sonra koşup ilk cildi alın ve siz de bizimle beraber 26 Ocak tarihini beklemeye başlayın.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.