İnternetin bir yerlerinde, çok uzun süredir aktif olan ve ara ara hâlâ güncellenen bir site var: DC bugün aptalca bir şeyler yaptı mı? adında. Arada bir o sitenin güncellenmesini talep etmemize sebebiyet verecek şeyler görebiliyoruz DC cephesinden. Bir süredir onları haşmetli yapan, çizgi roman dünyasının aristokratları yapan şeyleri unutmuşa benziyorlar. Rebirth bu konuda bir umut kaynağı, ama onun da “oturdu” denilecek mertebeye gelmesine daha var.

Biz bugün o sayaca dokunmayacak, hatta bir opsiyon varsa bir mallık kredi de açacak bir haberle karşınızdayız. DC Comics’in çizgi roman denince bugün tüm bu tökezlemelerine rağmen hâlâ “gelmiş geçmiş en iyi” titrini taşımasına sebep olan birkaç çizgi romandan biri olan, pek çoklarına göre çizgi roman tarihinin gelmiş geçmiş en iyi işi kabul edilen Watchmen’in 30. yıldönümüne ithafen, müthiş bir sete imza atacaklar.

182239_988248_5

Bu senenin Kasım ayında, ayın da 16‘ınsda, Watchmen Collectors Edition box setini piyasaya sürecekler. Amerika’daki piyasa değeri 125 dolar olarak belirlenmiş olan set, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın başyapıtını oluşturan 12 tekil sayının her birini sert kapakla birlikte piyasaya sürecek ve her birini de muhteşem tasarımlı bir kutuda birleştirecek. Memlekete ne zaman gelir, gelir mi bilmiyoruz elbette; ancak ağız sulandırdığını söylememiz gerek.

Watchmen bugüne bugün hâlâ okunabilen bir çizgi roman. Hep bize soruyorsunuz, çizgi roman okumaya nereden başlamalı diye, alın, buyurun. Cüzdanda para varsa, bunu alın. Hem rafınıza koyarsınız, hem de tarihin en “okunabilir” çizgi romanıyla adım atarsınız bu dünyaya. Ben dev beğendim bu olayı. Piyasaya çıktığı gibi de gömmeyi düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz, görüşler nedir? Sizin de ekrana bir para fırlatasınız geldi mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.