Artık mesele biraz duruldu, son iki üç haftadır Spider-Woman’ın kalçalarını tartışıyoruz ama hem siteyi, hem de geek camiasını takip edenler fark etmişlerdir: Yaklaşık bir ay önce aşağı tükürsen kadın Thor, yukarı tükürsen siyahi Captain America konuşuluyordu bizim buralarda. Biz ikisiyle de ilgili detaylı fikir belirtmedik, fakat ikisini de gayet olumlu değişiklikler olarak görüyoruz. İkisi de öncülsüz şeyler de değiller, Mjolnir’i devralan bugüne kadar pek çok kahraman oldu (ki onları da şurada topladık). Hakeza bir kahraman güçten düşünce titri sidekick’ine vermesi de şoke edici bir şey değil.

Ama neyse, uzatmayalım, kadın Thor diyorduk değil mi? Muhabbeti bolca geçen bu yeni Thor’un ilk sayısı 1 Ekim 2014’te dijital ve fiziksel raflardaki yerini alacak. Jason Aaron’un yazıp, Russell Dauterman’ın çizimlerini üstleneceği Marvel çizgi romanını çıkar çıkmaz bir okuyup, ilk fikirlerimizi size aktaracağız. Biz de merakla bekliyoruz sayıyı, zira Thor’un çekici Mjölnir’i devralan bu gizemli kadın kim, Odin’in bile kim olduğunu anlamadığı bu kadın Mjölnir’i nasıl kaldırıyor, Marvel niye ısrarla üstüne basa basa “bu Thor Thor, Lady-Thor falan değil” diyor gibi tonla cevabını merak ettiğimiz soru var.

Bu soruların cevabı olmaz ama, en azından merakımızın bir bölümünü dindirebilecek bir şey var elimizde. 1 Ekim 2014 Çarşamba günü yayınlanacak sayının ilk üç sayfası resmen yayınlandı. Küçük bir önizleme yapmak isteyenler için birebir. Eğer sizi kesmezse, aynı sayının ilk üç sayfası gibi Bleeding Cool’da gördüğümüz altı tane de varyant kapak yayınlanmış vaziyette. Onları da ikinci sayfaya dizdik. Özellikle chibi tarzı çizimli kapak baya şirin, diğerleri de az maşallahlık değil!

Buyurun efendim, kadın Thor’un ilk sayısından üç özel sayfa.

Kadın Thor Sayfa 1

Kadın Thor Sayfa 2

Kadın Thor Sayfa 3

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.