Çizgi roman sayfalarında yeni Punisher dönemi açılıyor.

Sokak seviyesinden Avengers seviyesine, gazabının sınırı olmasa da Ghost Rider’ın cehennem ateşiyle yanmayan Frank Castle, ünvanını devrediyor. David Pepose’un yazıp Dave Watcher’ın çizdiği Punisher#1 serisinde, kasım ayında tanışacağımız Joe Garrison yeni Punisher oluyor.

Yeni Punisher Joe Garrison
Yeni Punisher Joe Garrison

Jon Bertnal’ın kanlı canlı performansından sonra Frank Castle’dan başkasının Punisher olmasına alışmak zaman alacak olsa da Joe Garrison bu ünvanı ondan devralan ilk kişi değil. Rachel Cole-Alves ve Jake Gallows gibi isimler, Punisher’ın kuru kafalı kostümünü taşımış olsalar da Joe Garrison’ın sahip olduğu travma, onu Frank’e en yakın kişi yapıyor.

Donanmada subay olan Frank’in aksine SHIELD’ın eski saha ajanlarından biri olarak karşımıza çıkan Joe’nun da ailesi katliama kurban gidiyor. Evi havaya uçurulan Joe, Frank’ten beter olarak, ailesinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Bu yüzden sokakta hem kaçan hem kovalayan bir kanunsuza dönüşüyor. Joe da Frank gibi öfkeli, disiplinli ve tehlikeli. Frank’in aksine kullandığı mühimmat SHIELD’ın üstün teknoloji ürünlerinden oluşuyor. Ayrıca Frank’in Microchip’i gibi Joe’nun da masa başında kendine yardım eden Triple A adında bir dostu bulunuyor.

Marvel evrenine dâhil olacak yeni düşmanlar tanıyacağımız yeni Punisher serisinde, Joe adını temize mi çıkaracak veya intikam yolunda çiğnediği yasalar onu sürekli gölgelerde saklanmaya mı itecek göreceğiz. Punisher hayranları da başta Frank’ten başkasını yadırgayacak olsa da yeni kuru kafa baskılı tişörtlerini almak için ne kadar bekleyecek öğreneceğiz.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.