Bu yaz ne yazık ki pandemi dolayısıyla diğer yazlardan çok daha farklı geçiyor. Tatile gidemiyoruz, denize gidemiyoruz, arkadaşlarımızla buluşamıyoruz, doyasıya çıkıp tek başımıza gezemiyoruz bile. Hepimiz evlerimize tıkılıp kaldık. Evde oturup dizi ya da film izliyoruz desek o da yalan olacak zira yaz aylarında bangır bangır gelmesi gereken bütün diziler ya da filmler pandemi dolayısıyla ertelendi. Bize de evlerimizde öylece oturmak, eski dizileri keşfetmek kaldı.

Bu ıssız bir çöle benzeyen dönemde yeni çıkan diziler bu yüzden olduğundan iki kat daha değerli oluyor. Bugün Netflix’de yayımlanan Katherine Langford ve Gustaf Skarsgård‘ın baş rollerinde oynadığı Cursed yani Lanetli dizisi de bu iki kat değere kavuşan yapımlardan biri. Kral Arthur efsanesini yeniden yorumlayarak karşımıza çıkartan dizi, Thomas Wheeler‘ın yazdığı ve Frank Miller‘ın çizgileriyle hayat verdiği aynı isimli kitaptan uyarlama. İşin güzel tarafı ise kitap da Türkiye’de tam olarak aynı günde yani bugün çıkıyor!

Biz de “Ben önce kitabı okur, sonra diziye başlarım” diyen takipçilerimize bir adet Lanetli ön okuması paylaşmak istedik. Hem kitabı okuduktan hem de diziyi izledikten sonra bizlerle yorumlarınızı paylaşmayı unutmamanızı diliyor ve ön okumanın keyfini çıkarmanızı diliyorum. İyi okumalar!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.