Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Kasım 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Kasım Ayında Çıkacak Filmler

1) Enola Holmes 2

  • Çıkış tarihi: 4 Kasım
  • Platform: Netflix

Enola Holmes ilk duyurulduğunda oyuncu kadrosunda bulunan birçok ünlü ismin arkasına sığınan yavan bir hikâye olacağını sanmıştım. Ama nihayetinde filmi izlediğimde çok yanıldığımı anladım. Klasik Sherlock Holmes hikâyelerinden farklı ve en az onlar kadar eğlenceli bir yapım çıktı karşıma. İzlerken fazlasıyla keyif aldığım Enola Holmes’ün devam maceralarını da büyük bir merakla bekliyorum desem abartmış sayılmam. İkinci film de en az ilki kadar eğlenceli gözüküyor valla.

2) Weird: The Al Yankovich Story

  • Çıkış tarihi: 4 Kasım
  • Platform: The Roku Channel

Weird Al Yankovich deyince bizim gibi gençlerin aklında çok bir şey canlanmıyor. Fakat bizden önceki nesiller için Weird Al Yankovich demek hem mizah hem de müzikseverler için büyük bir isim demekti. Şahsen kendisini “Amish Paradise” isimli şarkısından tanıyor ve çok seviyorum. Kendisi hakkında çok bir bilgim olduğunu söylemeyeceğim fakat kadrosunda Evan Rachel Food, Rainn Wilson ve Daniel Radcliffe’in yer aldığı Weird: The Al Yankovich Story benim ilgimi çekmeyi başardı. Bir de sanırım Daniel Radcliffe’e karşı özel bir sempatim var ya. Adamın oynadığı hiçbir filmi atlamadan izlemek istiyorum. Neyse gelsin bunu da izleriz.

3) Black Panther: Wakanda Forever

  • Çıkış tarihi: 11 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Ne yazık ki 2022 yılı Marvel Cinematic Universe için hiç de tatmin edici bir yıl değildi. Thor: Love and Thunder, Doctor Strange in the Multiverse of Madness gibi sinema filmlerinin yanı sıra Moon Knight, Ms. Marvel ve She-Hulk dizileri de bizi hayal kırıklığına uğrattı. Hâl böyle olunca yılın son Marvel içeriğinden de bir şey beklemiyoruz. Desem büyük yalan söylemiş olurum. Allah kahretsin ki süper kahraman yapımlarına olan heyecanım bir türlü bitmiyor. Chadwick Boseman’a bir hürmet niteliğindeki Black Panther: Wakanda Forever, beni oldukça fazla heyecanlandırıyor. Filmde Namor’un yer alması da bu heyecanımı iyice körüklüyor. Ne olur bizi üzme bu sefer Marvel!

4) The Menu

  • Çıkış tarihi: 18 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Korku ve gerilim türlerinin en sevdiğim yanı, sürekli olarak orijinal fikirler üretmeye çalışmaları. Başlangıçta gastronomik bir hikâye gibi gözüken The Menu, çok kısa bir sürede okültist bir gerilim filmine dönüşüyor ve kendisine hayran bırakıyor. Kadrosunda Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy ve Nicholas Hoult birbirinden tanıdık isimleri barındıran The Menu, kara mizahla dolu leziz bir gerilim filmine benziyor. İzlerken parmaklarımızı yiyeceğimiz türden bir yapım bizi bekliyor.

5) The Fabelmans

  • Çıkış tarihi: 25 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Bu zamana kadar yaşamış ve hâlâ daha yaşayan tüm yönetmenlerin biz geeklerin kalbinde ayrı ayrı yeri vardır. Fakat bazı yönetmenlerin, kalbimizin tahtında biraz daha yukarılarda oturduğunu söylemek mümkün. Ömrüne Jaws, E.T., Jurassic Park ve Schindler’s List gibi filmler sığdıran Stephen Spielberg de bu isimlerin başında geliyor. Hâl böyle olunca ünlü yönetmenin bir sonraki filmini de hepimiz büyük bir merakla bekliyoruz. Steven Spielberg’in kendi hayatından da izler taşıyan The Fabelmans da bu ayın en ilgi çeken yapımlarından biri oldu bizim için.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.