Kış mevsiminin yavaş yavaş sona erdiği şu günlerde bahar, yeni haberler ile birlikte geliyor. Haliyle biz de mutlu oluyoruz. Her gün sevdiğimiz dizilerden, filmlerden yeni haberler geliyor biz de bu haberleri sizlerle paylaşmak için can atıyoruz. E o zaman ne duruyoruz? Hemen Altered Carbon’un ikinci sezonundan gelen ilk görüntüleri konuşmaya başlayalım!

Geçtiğimiz sezon Takeshi Kovacs karakterini Will Yun Lee ile paylaşan Joel Kinnaman diziden ayrılarak yerini Anthony Mackie’ye bıraktı. Fragmanın ilk saniyelerinde dizinin genel olarak temasını “Bu bir hayalet hikâyesi. Teknoloji ölümü fethetti” sözleriyle açıklayan Takeshi Kovacs ayrıca “Sonsuz gelecek, sonsuz geçmişi de beraberinde getirir” diyerek dizinin ana hikâyesini de tek bir cümlede özetlemiş oldu aslında. Bu noktadan sonra Takeshi Kovac’ın kâbusları gibi gösterilen birkaç sahnenin iç içe geçmiş halini izliyoruz. Son olarak “Hayaletleri çok fazla kovalarsan, onlardan biri olursun” repliğiyle Takeshi Kovacs olarak Anthony Mackie’yi görüyoruz. Ve sanırım bu noktada söylemek zorundayız ki role çok yakışmış!

İlk sezonda hatırlayacaksınız Takeshi Kovacs, sezonun geneline yayılan bir “katil kim” öyküsünün içerisinde kendi geçmişini arayarak geçirmişti. Sezonun sonunda ise Joel Kinnaman’ın bedenini geride bırakan Kovacs artık bu geçmişi aramak için yola çıkmıştı. Anthony Mackie’nin canlandırdığı Takeshi ise bu geçmişi iyiden iyiye kovalayıp diğer devrimci arkadaşlarının başına ne geldiğini öğrenmek için kollarını sıyırmış gözüküyor. Muhtemelen ilk sezonun iki koldan ilerleyen hikaye anlatımı bu sezon olmayacak ve Takeshi’nin biricik aşkı Quellcrist Falconer’in başına ne geldiğini araştırmak ile geçecek.

Öte yandan fragmanda küçücük bir an bile olsa Poe’yu yeniden görmek inanılmaz mutlu etti beni. Her ne kadar ilk sezondaki Edgar Allan Poe’yu kendisine ilham alan, biricik yapay zekâ otelimiz ikinci sezonda da bizimle olacağını daha önce bilsek de canlı kanlı görmek neşeme neşe kattı. Eh iki yıl oldu, özlemişiz be!

Altered Carbon’un ikinci sezon fragmanı hakkında sizin görüşleriniz neler? Sizce Anthony Mackie role yakışmış mı? Poe’yu gördüğünüz için siz de benim kadar heyecanlı mısınız? İkinci sezonda sizin beklentileriniz neler? Yorumlara yazın beraber konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.