Foundation, yani nam-ı diğer Vakıf dizisinin çıkacağını duyduğumuzda tam şurada ne kadar heyecanlandığımıza bir bakın! Benim de en az Halit kadar heyecanla beklediğim bir dizi olmasına rağmen çıktığından beri vakit bulup da izlemek için bilgisayar karşısına oturamadım maalesef. Lakin kanalımızda çok sevgili Geekyapar üyelerinin bu diziyi bölüm bölüm incelediği şöyle bir seri de mevcut, hatırlatmak isterim. Eh bir de siz izlediyseniz söyleyin bakalım, beğendiniz mi?

Bu kadar konuştuk, haberi de şöyle uzun uzun duyuralım bakalım: Foundation, Apple Tv’den ikinci sezon onayını kaptı! Açıklamayı Apple Tv’nin programlama ekibinin başı olan Matt Cherniss, şu sözlerle yapmış: “Dünyanın her yerinde izleyicilerin Foundation gibi nefes kesici ve sürükleyici olan bir diziyi ne kadar kucakladıklarını izlemekten büyük heyecan duyduk. Sevdiğimiz Asimov hikâyelerinin hayranlarının bu ikonik serinin görsel anlamda mükemmel bir şekilde hayata geçirilmesini görmek için ne kadar beklediklerini biliyoruz. İkinci sezonunda da bu zengin katmanlı evrenden, sürükleyici hikâye anlatımından ve göz kamaştırıcı dünyadan size daha fazla gösterebilmek için sabırsızlanıyoruz!”

Aynı şekilde dizinin prodüktörlüğünü üstlenen David S. Goyer de onunla aynı heyecanla şöyle bir açıklamada bulunmuş: “Çocukluğum boyunca Hari Seldon ve Eto Demerzel’in nasıl gözükeceğini, Terminus ve Trantor’un nasıl hissettireceğini merak edip durdum. Şimdi ikinci sezon ile izleyicilerimiz Asimov’un Hober Mallow ve General Bel Riose gibi Asimov’un unutulmaz karakterlerini ve dünyasını daha fazla ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Yepyeni bir neslin Asimov’un muhteşem eserini okuyor olması bana heyecan veriyor.”

Yine dizinin prodüktörlüğünü yapan isimlerden birisi olan, eser sahibi Isaac Asimov’un kızı Robyn Asimov da bu diziyi ne kadar desteklediğini ve dizinin devamı için ne kadar heyecanlı olduğunu belirtmekten geri durmamış. Babası eğer bu diziyi görseydi epey mutlu olurdu diye düşünüyormuş, bu sinematik çalışmanın görsel olarak gerçekten güzel olduğunu ve ayrıca karakterlerinin ve dünyasının bütün katmanlarıyla anlaşıldığını da söylemiş. Foundation dizisinin, babasının eserlerini daha büyük bir kitleye yaymasını sağladığı için de mutluymuş. Öyle diyor.

Diziyi izlemediğim için buna bir şey diyemiyorum ama siz ne dersiniz, sizce ikinci sezonu hak edecek kadar güzel mi? Diziyi izlediğiniz kadarıyla ne düşünüyorsunuz? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

1 Yorum

  1. Ilk bolum gayet iyiydi ama 2. bolumden beri asagi gidiyor dizi, nasil ikinci sezon onayi geldi hayret dogrusu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.