Bir zamanlar Star Wars diye bir heyecanımız vardı hatırlar mısınız? Hani şu son üç film çıkmadan önce orijinal seriyi belli aralıklarla en az bir kez izlediğimiz, oyunlarını oynadığımız, figürlerini topladığımız seri. Sequel üçlemesinden sonra öyle kalbimiz kırıldı ki seriye olan heyecanımızı tümüyle kaybettik. Ama daha sonra hiç beklenmedik bir şey oldu ve kaskını asla kafasından çıkarmayan bir ödül avcısı ve minik bir bebek sayesinde Star Wars evrenine olan heyecanımız geri geldi. Bu heyecanı devam ettirmek ise Mandalorian dizisinden sonra tanıtılan yeni Star Wars dizilerine düşüyor. Bahsettiğim dizilerin belki de en çok beklediklerimizden biri olan olan The Book of Boba Fett’ten gelen ilk fragman heyecanımızı körüklemeye yetti.

Boba Fett’in, Ramiz Karaeski gibi “Jabba sevdiğimiz bir abimizdi Janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi, mesela ben bilmem!” diyerek racon kestiği fragmanımızda Boba Fett’in artık ödül avcılığını bir kenara bırakıp yeraltı dünyasının patronları arasında yer almak istediğini görüyoruz. Her evrenin bir yer altı dünyası vardır sloganıyla yola çıkarak her şeyin başladığı gezegen olan Tatooine’e bizi geri götüren The Book of Boba Fett, gezegendeki suç liderlerinin arasından sıyrılarak yeraltı dünyasının bir numaralı adamı olmaya çalıştığını izleyeceğiz gibi gözüküyor. Fakat Boba Fett, Jabba’nın yaptığı gibi korkuyla değil, Tatooine’i saygıyla yöneteceğini iddia ediyor. Biz de bunun ne kadar doğru olacağını merakla bekliyoruz.

Boba Fett karakterini hepimizin sevdiğini varsayarak diziden gelen bu fragmanı benim kadar beğendiğinizi düşünüyorum. Yani Star Wars evreninde geçen bir yeraltı dünyası savaşı oldukça ilgi çekici bir fikir gibi geliyor kulağa. Özellikle Boba Fett’in ödül avcılığına odaklanacak hikâyeleri, daha önce Mandalorian dizisinde işlemelerinden dolayı böyle farklı bir konu seçmelerine mutlu oldum. Hem yeni karakterler hem de eski karakterler ile birlikte Boba’nın, Tatooine’i ele geçirmek için vereceği mücadeleyi izlemek için sabırsızlanıyorum.

Aralık ayının 29. gününde Disney Plus’a gelecek The Book of Boba Fett fragmanını siz nasıl buldunuz sevgili geekler? Dizi için heyecanınız ne seviyede? Sizce Boba Fett, Tatooine’de istediğini elde edebilecek mi? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.