19 Ekim Cuma günü, üçüncü sezonuyla Netflix’e on üç bölümüyle birlikte bomba gibi düşen Daredevil için sorularınız mı var? Başlama konusunda endişeli misiniz? Hiç dert etmeyin, biz sizin için erkenden bitirip aklınızdaki sorulara yanıt olmaya geldik. Spoiler olmayacağı için rahatlıkla okuyabilirsiniz üstelik, garanti veriyoruz.

Daredevil-teaser-trailer-999x458

1) Öncesinde başka bir şey izlememe gerek var mı?

Daredevil’in üçüncü sezonu, bizzat The Defenders’tan sonrasını ele alıyor. Ancak dizinin tamamını izlemiş olmanızı gerektirecek hiçbir şey yok. Çok merak ediyorsanız ya da illa bilmeniz gerektiğini düşünüyorsanız da izlemiş bir arkadaşınızın size olayları özetlemesi beş dakikasını almayacaktır. Yine de sonunu bilmeseniz dahi Daredevil üçüncü sezona başlarken unuttuklarınızı tekrar hatırlamak adına çok güzel bir özet geçmişler, onu atlamazsanız mutlu mesut on üç bölüm izlemeye devam edersiniz.

Arada çıkan Jessica Jones, Punisher Iron Fist veya Luke Cage gibi dizilerin olay örgüleri, üçüncü sezon senaryosunda etkili değil. İçiniz rahat olsun.

 

2) Sezonun ilk kısmı/ikinci kısmı diye akıcı veya sıkıcı olarak ayırt edici bir tempo var mı?

Daha çok Jessica Jones ve Luke Cage gibi dizilerde yaşadığım bu hissiyatı açıklayayım size: Sezonun güzel bir tempo kazanması genel olarak ortalama ilk altı bölüm gibi bir süreçte beni harcıyordu. Ya da tam aksine ilk bölümler fazla hareketli geçtiği için geriye kalan bölümleri izlemesi bir hayli zorlaşıyordu. Ancak Daredevil’in üçüncü sezonunda böyle bir şey yok. İkiye ayırabileceğiniz bir tempo sıralamasını unutun. Daha ilk bölümden ekrana yapışıyorsunuz, sonrasında da hiç ummadığınız ve temponun düştüğünü sandığınız her an suratınıza mükemmel olaylar fırlatılıyor; ekrana daha da yapışır hale geliyorsunuz. On üç bölümün, on üç bölümü de inanılmaz sürükleyici, kesinlikle sıkıcılıktan eser yok.

gallery-1503578328-born-again-comics

3) Born Again miymiş neymiş, onu işleyeceklerdi bu sezon. Nasıl, becerebilmişler mi?

Size şu kadarını söyleyeyim, çekimler de dahil olmak üzere Born Again’i öyle bir anlatmışlar ki bu sezon, salyalarım aktı her bölümde. Çizgi roman panellerinden kopup gelmiş gibi sinematografi harikası sekanslar var. İzlemeyen bin pişman.

 

4) Önceki sezonlara kıyaslaman gerekse hangisine daha yakın?

Çok net ilk sezon. Matt Murdock’ın yanına Elektra ve Punisher gibi farklı karakterler koymayınca inanılmaz sürükleniyorsunuz hikayede. Gerçi bana kalırsa ikinci sezon da mükemmeller mükemmeli idi, ancak çok benzetmem gereken bir sezon varsa ilk sezon diyorum. Hatta arttırıyor ve şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi kahraman dizisi sezonuydu diyorum.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.