Yazılı olmayan bir kural olarak biliyorsunuz, günceldeki Star Wars evreni deyince, çoğumuz için The Force Awakens ve ardından gelen filmlerin açığını, üzgünlüğünü, kızgınlığını, küskünlüğünü ve dahi örselenmişliğini alabilen iki minik şey mevcuttu. Birisi, trene zamanında atlayabilenler için The Clone Wars animasyonu oldu, ki kendisine de ara verilen uzunca bir sürenin sonunda, şöyle de güzel bir yazı ile veda ettik. İkincisi ise geçtiğimiz yıl bizlere göz kırpan, iyisiyle de olsa kötüsüyle de olsa ümit vaat eden, bir de meşhur “Çocuk” sayesinde aklımıza hayalimize sığmayacak bir şekilde kalbimizi ısıtmayı başarabilen The Mandalorian idi. Dizi, ikinci sezonu ile 30 Ekim 2020 tarihinde bizlerle olacak!

Star Wars evreni şimdilerde, neye hizmet ettiği pek anlaşılamayan son üçlemenin ardından, gündemde kalmaya Sims 4′e Darth Vader kostümüdür, EA’nin de halt yemesiyle aslında daha önceden tecrübeyle sabit olarak yapılabilecek bir sürü oyuna rağmen, asla kimsenin ihtiyacı olmayan bir Star Wars paketidir ekleyerek devam ediyor iken öbür yanda, birkaç bölümü tatları kaçırsa da genel olarak özlediğimiz havayı bize tekrar solutan The Mandalorian, hayatımıza yeni bir heyecan getirmişti. Öyle ki o kadar boyundan büyük hikâyeler anlatmaya, uzay gemilerinin üzerinde atlı süvari koşturmaya yahut “bütün force kullanıcıları, birleşin” çağrıları yapmaya falan gerek kalmadan, bir tane ana hikâyeye bağlanan bölümlük mevzularla da güzel işler yapılabilecek kadar geniş ve hoş bir evrende olduğumuzu hatırlatmıştı bizlere. Bu sebeple yeni sezonun gelişi öncekinden bellidir demedik, ikinci sezon tarihini sabırsızlıkla bekledik.

Bu durumdaki en büyük etkenlerden birisi tabii ki sadece dolarları, kamera önünde on dakika bile gözükmeden cebine indiren Pedro Pascal‘ın kara kaşı, kara gözü değildi. Artık istediğiniz kadar kör göze parmak deyin ama Bebek Yoda ve onun etrafında şekillenen hikâyenin gizemi, ister istemez bizi diziye bağlamayı başardı. Eh, bir adet bağlanmaktan korkan sert görünüşlü avcı, bir adet de bağlanmaya bu denli ihtiyaç duyan masum çocuktan oluşan iki karakterlik alışıldık öykümüz de üzerine eklenince, nasıl beklemeyelim yeni sezonu, değil mi?

Bu sezon bir de kendilerine Boba Fett rolünde Temuera Morrison ile Ahsoka rolünde Rosario Dawson katılacak. Yetmeyecek, Bo-Katan rolüyle Katee Sackhoff, Cobb Vanth rolüyle Timothy Olyphant ve henüz açıklanmayan bir rol ile de Michael Biehn, yeni karakterlerle hikâyeye destek verecekler. İkinci sezonun yönetmen kadrosu da bir o kadar geniş: Jon Favreau, Carl Weathers, Dave Filoni, Peyton Reed, Robert Rodriguez ve Bryce Dallas Howard tarafından yönetilen bölümleri izleyeceğiz.

Siz de çok naz etmeyin, henüz izlemediyseniz hiç değilse, gücünün yarısında uykuya dalan tüysüz yetimin hakkı için, ikinci sezon gelmeden ilk sezonu şöyle bir sindirin. Sonrasında maceralara kaldığı yerden devam edeceğiz. Ne dersiniz?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.