Sebebi ne olursa olsun, Marvel’ın bizi heyecanlandırdığı günlerin üzerinden bayağı bir zaman geçti. Bir süre yeni şeyler deniyorlar diye, bir süre en azından sevdiğimiz karakterler bir araya geliyor diye, bir süre de bir noktadan sonra anlayıp kendilerine gelirler diye izlemeye devam ettik. Tam yıllardır yaptığımız yatırım sebebiyle yine de ekranın karşısına bir şekilde geçen bizler bile artık Secret Invasion’a vardığımız bu günlerde, bir umut düzelir diye beklerken dizinin yönetmeninden gelen “Marvel izleyicisi de bir garip, beğenmediği zaman başka yere gidiyor.” minvalindeki, hiç anlamayan açıklamalardan sonra yavaş yavaş köşemize çekilmeye karar vermiştik ki… Loki dizisinden ikinci sezon trailer’ı geldi.

Loki 2. Sezon Trailer’ı

TVA bıraktığımız gibi; Loki’nin TVA içerisinde ‘görülemeyeceği‘ iddia edilen zaman kaymalarının çözümünü
Ke Huy Quan’ın canlandırdığı, alık çalışandan sormalarından Mobius’un uzay başlığına bant yapıştırmaya kadar sadece bizim olsa gene iyi, MCU’nun zamanının en az yüz yıl gerisinden gelmeye devam ediyor. Bununla beraber en azından bu ilk tanıtım filminden hareketle dizinin mizahi eğilimi artacak gibi görünüyor, bana kalırsa zaten ilk sezonun son iki bölümü gibi bir orada bir burada dolaşan, bir an fazlasıyla ciddiyetsizleşip hemen ardından “Eyvahlar olsun, evrenin yükünü sırtımızda taşıyoruz.” ciddiyetine bizi ikna etmeye çalışan diziye, dışarıdan ve tatsızca gülmemizdense net bir şekilde bu tonda ilerlemeleri de daha iyi olacaktır. Hele ki trailer‘da sarf edilen “Tanrıcılık oynuyoruz.” ve “Peki kimin öleceğine nasıl karar verilir?” cümleleri düşünülünce, en başından tonu buradan tutturursak sonrasında canımız sıkılmaz. Loki’sin sen, faniliği o kadar da ciddiyetle ele almaman bize batmaz sonuçta.

Aradan geçen zamanda Loki ve Mobius arasındaki dinamiği tabii ki özledik, Sylvie ile olan maceraları ise -Loki’nin ancak kendisiyle bir gönül macerası yaşayabilecek olmasının beni samimi bir şekilde güldürmesi haricinde- pek özlediğim bir şey değil. Trailer’dan hareketle bir başka sevindirici taraf da sanırım bir önceki paragrafın aksine hepimizin daha fazla aynı fikirde olacağı hâliyle Loki’nin hınzır, fesat ve hileci bir Tanrı olduğunu bu sefer daha sağlam hatırlamaları. Umarım onun bu yönlerini şekil değiştirmesinden, çevireceği birçok dümene kadar çok daha fazla görme imkânı buluruz.

Loki, ikinci sezonuyla gelip de ya yol açtığı hatalar ya kendi kendisiyle beraberliğinden doğan paradokslar ya da bizzat fitne ficurluğundan MCU’nun kötü gidişatına, ileriye de taşacak şekilde son verebilecek mi, hiç bilemiyorum. Fakat ikinci sezonun bu ilk trailer’ı izlediğimiz son Marvel dizileri ve bu yılın tüm Marvel filmlerinden sonra iyi gelmedi diyemem. Hayır, diziyi aşacak bir beklentiye girmiyorum tabii ki, hepimiz akıllandık. Fakat şimdi bir değil, iki değil, üç tane Tom Hiddleston da bizi 6 Ekim’i heyecanla beklemeye ikna etmedi dersek yalan söylemiş olmaz mıyız? Ne dersiniz?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.