Şimdiye kadar birçok kitap ve çizgi roman uyarlamasının haberini yaptım sizlere ve daha birçoğunun da haberini yapacağım. Fakat dürüst olmak gerekirse bu uyarlamalardan bazılarına, diğerlerine nazaran çok daha fazla coşuyorum. Örneğin Wheel of Time dizisine, LoTR dizisinden daha çok coşuyorum. Peki, tüm bu uyarlamaların içerisinde en çok coştuğum yapım hangisi biliyor musunuz? Tabii ki Neil Gaiman’ın da bizzat projenin içerisinde bulunduğu Sandman dizisi! Bugün de size Sandman dizisinden yeni oyuncu kadrosunu takdim etmek için burada bulunuyor ve doğal olarak sabırsızlanıyorum! İşte Sandman dizisine katılan yeni oyuncular.

Öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Eğer bu görselde Death yani Ölüm konusunda çekinceleriniz varsa size, bu dizinin yapımcılarından arasında Neil Gaiman’ın oturduğunu ve tüm oyuncu seçimlerinin onun kontrolünden geçirdiğini hatırlatmak isterim. Yani, eğer bizzat bu karakterlerin yaratıcısı olan adamla “O karakteri niye böyle yaptınız” diye tartışmak isterseniz bu sizin bileceğiniz iş fakat bunun, kazanamayacağınız bir tartışma olduğunu söylemek isterim. Nitekim bazı Twitter kullanıcılarının “Ölüm gerçekten siyahi mi olacak?” şeklinde yorumlarına Neil Gaiman “Eğer Sonsuzlar’ın, belli bir insan formuna sahip olduğunu düşünüyorsanız Sandman’de bir şeyleri kaçırıyorsunuz demektir. Yine de diziyi izleyin” cevabını vererek bu konudaki son sözü söyledi. Bu yüzden siz siz olun, Sandman evreninin yaratıcısıyla tartışmayın.

Bu konuyu açıklık getirdiysek şimdi, diziye katılan yeni oyuncuları konuşmaya başlayabiliriz. Kirby Howell-Baptiste’ın, Sandman evrenindeki en önemli karakterlerden biri olan Ölüm’ü canlandıracağı dizimiz, ayrıca Rüyalar Lordu Morpheus’un oğlu Opheus’un, Men of Good Fortune hikâyesinde oldukça önemli bir yere sahip olan Johanna Constantine’i canlandırmak üzere Jenna Coleman’ı oyuncu kadrosuna katmış. Ölüm haricinde Sonsuzlar’ın iki üyesi Arzu ve Kederi, Alexander Park ve Donna Preston canlandırırken, Düşlem’in en önemli üyelerinden Kuzgun Matthew’e Patton Oswalt, Gilbert’e ise Stephen Fry hayat verecek. Ayrıca Harry Potter evreninden aşina olduğumuz David Thewlis de ilk çizgi romandaki en önemli karakterlerden biri olan John Dee’yi canlandıracak.

Şu ana kadar Sandman evreninin bize sunduğu tüm oyuncu seçimlerini büyük bir beğeni ile takip ediyorum. Neil Gaiman’ın işin mutfağında olması, benim diziye olan güvenimi her geçen gün daha fazla artırıyor. Bir an önce çıksa da izlesek artık diyorum! Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.