Gelin eğri oturup doğru konuşalım: DC Universe çok aceleye geldi. Yani Man of Steel’in elde ettiği başarıyı bir evrene dönüştürmek isteyen Warner Bros. yetkilileri, bunu öyle bir ellerine yüzlerine bulaştırdılar ki bir anda evrende iki Batman, iki Joker oldu ve hiçbiri birbiriyle doğru dürüst karşılaşmadı bile. Değişen senaristleri, yönetmenleri, oyuncuları hiç saymıyorum. Öte yandan DC evreninin bir diğer garip yanı ise DC’nin elinde filmi yapılacak yüzlerce iyi karakter varken en filmi yapılmayacak karakterlere odaklanması. İşte bugün bunun en büyük örneklerinden biri ile karşı karşıyayız: Suicide Squad 2’de John Cena’nın canlandıracağı Peacemaker karakterinin dizisi geliyor!

Bildiğiniz gibi Suicide Squad ilk çıktığında, Bohemian Rhapsody’li muhteşem fragmanıyla hepimizin ağzının suyunu akıtmıştı. Sonra yapımcının küçük dokunuşlarıyla beraber yavaş yavaş renklenmeye başlamış, en sonunda sprey boyasının patlamasıyla meydana gelen, garip bir resme dönmüştü. Fakat stüdyo, özellikle Margot Robbie’nin canlandırdığı Harley Quinn karakterinin inanılmaz popülerleşmesi yüzünden seriye olan inancını devam ettirdi ve hem Harley Quinn’e özel bir film yaptı hem de Suicide Squad’ın ikinci filmini duyurdu.

Ama ne ikinci film… Hani kıyıda köşede ne kadar figüran karakter varsa hepsini toplayıp filme getirmişler. The Thinker, Peacemaker, Polka-Dot Man gibi bir sürü karakteri canlandıracak olan Peter Capaldi, Idris Elba hatta Taika Waititi gibi oyuncuları içinde bulunduran film, tam anlamıyla bir panayır. İçeride her türlü eğlence var yani. Olayın bugün bizi ilgilendiren kısmı ise bu bir sürü karakterin arasındaki belki de en az oyunculuk kariyerine sahip oyuncu John Cena’nın canlandıracağı Peacemaker karakterine özel bir dizinin geliyor olması. Hem de James Gunn’ın yönetmenliğinde!

Yani, insan bazen ne diyeceğini şaşırıyor. Daha filmi izlemedik, belki Peacemaker karakteriyle John Cena harikalar yaratmıştır ve yapımcılar “Şuna bir dizi yapın” demiştir. Ama ne bileyim yine de gerçekten DC evreninde, Peacemaker’dan önce dizisi yapılacak yüz farklı karakter sayabilirim size. Bütün bunlar dururken, Peacemaker’a özel bir dizi yapmak ne kadar mantıklı gerçekten hiç bilmiyorum. Açıkçası Warner Bros.’un bir bildiği var demek de içimden gelmiyor çünkü bu zamana kadar aldıkları kararlar bunun tam tersini kanıtladı. Bu noktadan sonra umarım bizi yanıltırlar diyorum.

Dizinin kendisi ve yönetmeni bir tarafa yayınlanacağı platform da bir o kadar garip. Geçtiğimiz gün Emmy ödüllerinde Watchmen’in de içinde bulunduğu dizileri sayesinde ödül üstüne ödül alan HBO kanalı yayınlayacak diziyi. Hani insan, umarım bizim görmediğimiz bir şey görüyorlardır demekten kendini alamıyor.

Siz ne diyorsunuz bu işe? Sizce Warner Bros. Peacemaker’a dizi yapmakta haklı mı? Yoksa önceliği farklı karakterlere mi vermeliydi? Yorumlara gelin konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.