Çizgi roman okuyucuları olarak hepimizin kendine ait bir okuma tarzı var. Kimimiz seri olan çizgi romanları takip etmekten hoşlanırken kimimiz “one shot” dediğimiz, tek ciltten oluşan çizgi romanları okumayı seviyor. Hem uzun soluklu çizgi roman serilerinin aynı kaliteyi koruyamadığını düşündüğümden hem de takip etmesi zor olduğundan ben, ikinci saydığım gruba dâhilim. Benim gibi ikinci gruba dâhil olan insanların birçoğunun fark edeceği üzere, şimdiye kadar çıkmış en iyi one shot işlerinin çoğu Batman’e ait. Killing Joke, Hush, Gotham Kapıları ve Cadılar Bayramı gibi birçok güzel hikâyesi sayesinde Batman, one shot çizgi roman severlerin gözde süper kahramanlarından biri olagelmiştir. Bugün de bu efsane hikâyelerden birisi olan Batman: Long Halloween uyarlamasının fragmanıyla geldim karşınıza.

Batman’in henüz erken dönemlerini anlatan çizgi roman Long Halloween; Batman, Komiser Gordon ve Harvey Dent’in, sadece tatil günlerinde Gotham’ın elit suç ailelerinden kişileri öldüren bir seri katilin peşinden koşmasını konu alıyor. Batman’in en ünlü düşmanlarını tek tek eleyerek asıl katili bulmaya çalıştığı hikâye, aynı zamanda Harvey Dent’in Two Face’e dönüşmesini anlatacak. Şimdiye kadar okuduğum en iyi Batman çizgi romanlarından biri olarak gördüğüm Batman: Long Halloween, Batman’in neden dünyanın en iyi dedektifi olduğunu kanıtlar nitelikteki eserlerden biri.

Her ne kadar Long Halloween çizgi romanı bir one shot olsa da uyarlaması öyle olmayacak. Toplamda iki parçadan oluşacak filmin ilk parçası on üç yaş ve üzerine uygun olarak belirtilirken, ikinci parçası R-Rated yani on sekiz yaş ve üzerine gösterilmesi uygun görülmüş. Bu yıl haziran ayının yirmi ikinci gününde ilk parçasını izleyeceğimiz filmde Batman’i Jensen Ackles, Catwoman’ı Naya Rivera, Two-Face’i Josh Duhamel, James Gordon’ı Billy Burke ve Joker’i Troy Baker seslendirecek. Filmin yönetmen koltuğunda Superman: Man of Tomorrow’dan hatırladığımız Chris Palmer otururken, yapımcı kadrosunda Batman: Gotham by Gaslight’tan Jim Krieg, Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles’dan Kimberly S. Moreau ve yine Superman: Man of Tomorrow’dan Butch Lukic olacak.

Filmin ikinci yarısının tam olarak ne zaman çıkacağını bilmesek de şimdilik gördüğümüz şeyler bizi oldukça mutlu etti. Siz ne düşünüyorsunuz Batman: The Long Halloween hakkında? Filmin ilk parçasından gösterilen fragman hoşunuza gitti mi? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.