Farkında mısınız bilmiyorum, herhalde öylesinizdir: Black Widow filmi, bu hafta sonu sinemalarda olacak. Sinemalarda. Ülkemiz sınırları içerisinde. Bir Marvel filmi. Bu hafta sonu. Baya baya müsait isek gidip, bilet alıp izleyebileceğiz. Seans bakacağız; üç boyutlu mu olsun, nereye oturalım falan diye düşüneceğiz. Habere geçmeden önce, burasını bir üzerimden atmak istedim çünkü buna benzer satırları yazmayalı o kadar uzun zaman oldu ki dikkatinizi bu satırlara olabildiğince fazla çekmek istedim.

Şimdi de haberimizin sebebine gelelim, birkaç gün içerisinde, iki yıl kadar sonraki ilk Marvel filmimiz olarak sinemalarda boy gösterecek Black Widow’dan son bir reklam ve bir de resmi klip yayınlandı. Aşağıdan buyurun:

Yeni sahneler barındıran videoya “Prison Break” başlığı düşmüşler, Natasha ve kardeşi Yelena’yı da buna uygun olarak Red Guardian’ı hapisten kaçırmaya çalışırken görüyoruz.

Normal zamanda sitede bu filme en standart düzeyde ilgi gösterecek olan insan benim. Bunun iki sebebi var, birisi benim kişisel bir sebebim o yüzden sizi meşgul etmeyeceğim, ikincisine odaklanalım. Normal şartlarda bu filmi en geç geçtiğimiz yıl, yani 2020’de izlememiz gerekiyordu ama biliyorum, duymaktan siz de en az benim kadar sıkıldınız; salgın, üst üste gelen ertelemeler, ‘dijital platformlarda mı yayınlayalım acaba’ soruları, Marvel nadası vb. bir sürü şey oldu. Bunlar olmasaydı filmi, 2019’da Endgame’den sonra izlemiş olacaktık; vedalaştığımız karaktere son bir saygı duruşu gösterecek ve böylece belki de çok daha önce yapılması gereken solo filmine kavuşmuş şekilde onu uğurlayacaktık. Ondan sonrasında da zaten yeni faz, yeni karakterler ve yeni filmler gelecekti, yolumuza devam edecektik.

Fakat artık yeni fazın içerisindeyiz, Loki‘nin tamamlanmasına sayılı bölüm kaldığı için yeni döneme ait üç yapım izledik, Marvel hasretini de “Ne olacak?” merakımızı da bir nebze üzerimizden attık. Bu üç yapımın üçünde de Natasha Romanoff ile olmasa bile bayrağı devreden yahut devam ettiren birçok karakterle yollarımız kesişmiş oldu. En kısa hâliyle ifade etmem gerekirse Black Widow’un planlandığı zamanlarda ifade edeceği şey ve bundan doğan beklenti ile şimdiki durum aynı değil. Filme dair tüm bilgileri, görselleri, teaserları, fragmanları görmüş olmamız ve en yakınını aylar öncesinden beri konuşmamız da üzerine tuz biber ekiyor.

Unutmadan bir de reklam demiştim, onu da hemen aşağıya koyduktan sonra devam edelim:

Reklama gelesiye kadar heyecansız ve de tahmin edilebilir gidiyordu yazı. Bir nebze de zaten yeterince uzundur beklediğimiz filmden önümüze düşmeyen üç-beş sahne kalmıştı, onu da böyle son dakikada izlemiş bulunduk diyesim geliyor. Aksiyon dozu yüksek filmlerin genel kaderi bu sanırım. Bununla beraber, yazının başlarında boşuna ‘normal zamanda’ diye girmedim lafa, onu da tamamlamak isterim.

Filme karşı beklenti düzeyimizi olumsuz etkileyen bütün şartlar sebebiyle normal bir zamanda değiliz. Dolayısıyla sitede bu filme en normal düzeyde tepki verecek kişi olan ben, şimdilik bu unvanımı bırakmak durumunda hissediyorum. Evet, bu yayınlanan son reklam, düzenlemesi çok gaz olsa da film sürüncemede kaldığı için tek başına heyecanlandırmaya yeterli olmayabilir ve evet, koyulan referanslardaki ‘şimdiye kadar yapılmış en iyi Marvel filmi‘ gibi lafları en az iki-üç kere daha başka filmler için duymuştuk. Ama işte sevgili geekler; Black Widow, bu hafta sonu sinemalarda olacak. Ülkemiz sınırları içerisinde. Bir Marvel filmi. Bu hafta sonu.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.