Her ne kadar çoğunlukla mutlu ve neşeli görünsek de kalp ve hayal kırıklığını biz geeklerden daha iyi kimse anlayamaz sanırım. Sevdiğimiz çizgi roman hikâyelerinin, güzel bir televizyon ve beyaz perde uyarlamalarına sahip olacakları günü sabırsızlıkla bekleyip, sonunda beklentilerimizi karşılamayan yapımlarla yüzleşmek bizim için her zaman acı verici oluyor. Tabii bu acıyı, DC çizgi romanlarını sevenler olarak en iyi biz biliyoruz. Fakat artık gün, DC fanları için yeniden umutlanma günü! Gün, 2022 için güzel hayaller kurma günü! Karşınızda DC’nin 2022 yılı!

Kabul edelim son üç yıl, DC için hiç iyi geçmedi. Gerçi son zamanlarda DC evreni için hangi yıl güzel geçti o da tartışmaya açık bir konu. 2021 yılını Suicide Squad ve Zack Snyder’s: Justice League filmleriyle geçiren DC, 2020 yılında Birds of Prey gibi bir başarısızlık abidesinin yanı sıra sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek başarılı filmlerinden biri olan Wonder Woman‘a, tam anlamıyla rezalet bir devam filmi çıkardı. Hâl böyle olunca da artık DC’den güzel şeyler izlemek isteyen biz hayranların hem hayalleri hem de umutları her geçen gün daha da dibe vurdu. Ta ki düne kadar.

Dün akşam “The World Needs Heroes” başlığıyla yayınlanan fragmanla birlikte DC, 2022 yılında çıkaracağı dört filmden yeni görüntüler sundu. The FlashAquaman and the Lost Kingdom, Black Adam ve The Batman filmlerinden gelen bu görüntüler de bizim ağzımızın suyunu akıtmaya yetti. Anlayacağınız yine umutlandık, yine hayaller kurduk!

Gelen görseller arasında belki de beni en çok heyecanlandıran görüntüler The Flash filmine aitti. Tüm süper kahramanlar arasında en çok speedsterları seven biri olarak Flash, bu yıl sadece benim için değil tüm DC evreni için en önemli karakterlerden biri olacak. Flashpoint Paradox hikâyesiyle birlikte DCEU’ya reset atılacak ve her şey yeniden başlayacak. DC’nin bize verdiği bu küçük teaser sayesinde Barry Allen’ın, bir kadının omzuna dokunmaktan çekindiği bir sahneyi görüyoruz. Bu kadın yüksek ihtimalle Barry’nin öldürülen annesi. Öte yandan küçük teaserımız bize yeni Flash kostümünü de tanıtıyor. Bu noktada da yeni kostümü oldukça beğendiğimi söylemem gerekiyor. Eski, metal zırhtan çok daha güzel olmuş.

Öte yandan fragmanın büyük bir kısmını Black Adam filminden gelen yepyeni görseller oluşturuyor. Her ne kadar DC’nin 2022 takviminde en az heyecanlandığım film Black Adam olsa da gelen yeni görüntüleri oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Hawkman falan çok güzel gözüküyor yani. Bence yine ummadığımız taş baş yarabilir, söylemedi demeyin.

Siz nasıl buldunuz sevgili geekler DC’nin 2022 takvimini? Sizce bu yıl, o yıl mı? Sonunda DC şeytanın bacağını kırıyor mu? Yorumlara bekliyoruz mutlaka.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.