Dün gece sakin sakin internette dolanırken, bir discord kanalında kapağında Ryan Reynolds olan bir videoya denk geldim. ‘’Deadpool Güncellemesi’’ başlıklı bu videodan geyik birkaç muhabbet bekliyordum sadece. Videoda Reynolds Deadpool’un devam filmi için bir türlü bir şey bulamadıklarından yakınıyordu. Son yirmi saniyede ise olaylar şöyle gelişti: Önce Reynolds’ın Hugh Jackman’ı çağırmasının da bir şakaya dönüşeceğini sandım. “Deadpool’da oynamak ister misin?” sorusuna esprili bir cevap verip videoyu terk edeceğine emindim. Fakat öyle olmadı ve Hugh Jackman “Tabii olur Ryan” dedi. Kendi kendime bunun hala şakadan ibaret olduğunu söylüyordum ama bunun üstüne bir de filmin Wolverine pençesi ile üstüne üç sayısı işlenmiş logosunu görünce gözlerime inanamadım! Daha hala trolleme olmadığına ikna olmak için internette de araştırma yapma gereği duymuş olsam da günün sonunda her şeyin bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi olduğunu gördüm. Deadpool 3 Hugh Jackman’ın Wolverine’i bir kez daha canlandırmasına sahne olacak!

Bu inanılmaz bir haber ve interneti adeta yerinden oynattı. Yıllardır şaka malzemesi olan, Jackman’ın birçok kez artık role dönmek için çok yaşlı kaldığını söylediği, X-Men karakterlerinin Fox’tan Disney’e geçişiyle de iyice olasılığı ufalan bu istek artık bir gerçek. Film bundan yaklaşık iki sene sonra 6 Eylül 2024’te bizlerle olacak. Tabii MCU’nun geleceğine dair yapılacak ufak bir ihtimaller sıralamasıyla Hugh Jackman’ın role Avengers: Secret Wars filmiyle de döneceğini tahmin etmek hiç de zor değil ki bunu yazarken bile tüylerim diken diken oldu. Bunun üstüne başka bir taraftan 2024’te geleceğini tahmin ettiğimiz Insomniac Games’in Wolverine oyununu da düşününce, önümüzdeki yılların pençeli mutantımızı sevenler için çok güzel geçeceğine şüphe yok. Ayrıca bu haberi “Logan’ın müthiş finalini berbat edecekler, anlamsızlaştıracaklar’’ diye olumsuz karşılayanlar için internette dönen yorumlardan bazılarında bu Wolverine’in bir varyant olup o Logan’da veda ettiğimiz karakterin kendisi olmayabileceği görüşleri de var. Bu arada, MCU’nun asıl Wolverine’inin Jackman olmayacağına da ben eminim.

Haberi görünce siz de şaşırdınız mı? Bu tür geçmişteki karakterlerin MCU’da boy göstermeye başlaması Secret Wars için yavaş yavaş heyecan oluşturmaya başladı mı? Videoyu hiçbir şeyden habersiz izlediyseniz, siz de ilk başta trolleme ihtimalinden şüphelendiniz mi? Fikirlerinizi ciddi olup olmadığınızı anlayamayacağımız bir şekilde bize ulaştırın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Multiverse dememis ki Logan 2029’da geciyor orda oluyor burada 2029 degil tarih demis?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.