Başlıkta geçen bilgi spekülasyon, duyum ya da dedikodu değil. Çıkarım, teori ya da tahmin hiç değil. Twitter’a girdik. James Gunn’ı gördük. Profiline baktık. Aşağıya olduğu gibi yapıştırdığımız şu tweetle karşılaştık.

James Gunn daha önceden “Volume 3 üçlemeyi sonlandıracak” demişti. Bunu açıklamaya çalışan bir hayran, “Herkes üzülüyor ama dediğini dikkatli okuyun, adam Volume 3 üçlemeyi sonlandıracak derken zaten üçlemeler üç filmden oluşur. Bay Gunn bir üçlemeden fazla yapabilir” diyor.

Bir kere araya gireceğim, bu saçmalığın daniskası. Star Wars filmlerini sırasız bir sıralılık takip ettikleri için üçlemeleriyle anıyoruz ama, en nihayetinde aynı serinin filmleri üçten sonrasına gittikleri zaman dörtleme, beşleme, altılama diye gidiyor. İngilizce’de de tetralogy, pentalogy falan diyorlar. Hayran araya girip dev saçmalıyor yani anlayacağınız. James Gunn’ın üstüne çıktığı tweet ise bunu biraz kabul eder yönde. “E aslında” diyor, “kastettiğim şey Volume 3’ün mevcut Guardians ekibini bitirip, hikayeyi tamamlayacağı“.

new-guardians-of-the-galaxy-vol-2-trailer-world-premiere-2837-still001

Ooo, bu büyük haber! Böyle tweet köşeleri için, dev büyük haber. Her şey değişti şu anda. Kevin Feige’nin geçen gün yaptığı “devir teslimler yaşanacak” beyanına bakıp kendi içimizde “Falcon’a kalkan, Riri’ye zırh” gibi şeyler düşünmüştük; Guardians’ı hiç hesap etmemiştik. Ancak elbette, Guardians ekibi de değişebilir. Hatta hikaye içerisinde buna aday olabilecek karakterler de mevcut. Adam Warlock zaten geliyor, biliyoruz. Howard the Duck ve Cosmo‘yu gördük. Bunlar da bir şekil ekibe gelebilirler.

Ya da dar düşünmeyelim, ufuklarımızı açalım! Madem Marvel artık kozmik tarafa ağırlık verecek; Guardians bizim kozmik ekibimiz olarak kapısını herkese açabilir. Valkyrie? Neden olmasın? Nova? Elbette! Captain Marvel? Çizgi romanlarda Guardians ile takılmışlığı çok var. Hulk? Bir kere çıktı uzaya, tekrar niye çıkmasın? İnsanın türettikçe türetesi geliyor. Evet, eski Guardians ekibini çabuk gömdük ama… Yenilik, tazelik, iyidir değil mi? Resmen hayal gücümüzün sinüsleri açıldı. Hadi herkes altışardan yeni Guardians ekipleri kursun. En güzeli kim yapacak?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.