Hepinizin fark ettiği üzere Marvel Sinematik Evreni büyüdükçe, içerisinde yer alan hikâyeler de çeşitlendi. Bu çeşitlilik sayesinde artık; kâh uzayda yeni gezegenler keşfediyoruz, kâh büyücüler ile yeni gerçeklikler yaratıyoruz, kâh sokaklarda hırsız kovalıyoruz, kâh evreni kurtarıyoruz… Bütün bu çeşitliliğin yanına bir de şimdi uzak doğu figürleri eklendi ve Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings filminden ilk fragmana kavuştuk. Biz de hiç vakit kaybetmeden oturalım, şu fragmanı bir yorumlayalım dedik.

Aslında Marvel Evreni’nde uzak doğu figürlerini ilk defa gördük dedim ama bu tam anlamıyla doğru değil. Daha önce Netflix’de yayınlanan Iron Fist dizisiyle K’un-Lun’ı, Doctor Strange filmiyle de Kamar-Taj’ı gördük. Fakat Doctor Strange’de Kamar Taj’a nispeten az yer verilmesi ve Iron Fist dizisini genel olarak hatırlamak istemediğimizden dolayı Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings filmine, Marvel’ın uzak doğu temalı ilk filmi olarak bakıyoruz. Tam olarak bu yüzden de oldukça heyecanlandığımızı söylesek, duygularımızı yeterince ifade edememiş oluruz.

Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings fragmanımız, Shang-Chi’nin babası olan Zheng Zu’nun, oğlu hakkındaki görüşleriyle açılıyor. Geçmişinden kaçıp, normal bir hayat yaşamak isteyen Shang-Chi’nin, çizgi roman okuyanlarımızın en azılı kötü adamlardan biri olarak tanıdığımız Zheng Zu’ya karşı durmasını anlatacak film, baba ile oğul arasındaki çatışmaya odaklanacak. Bütün bunlar bir yana Iron Man 3 filminde sahtesini gördüğümüz Mandarin karakterinin de gerçeğini bu filmde göreceğiz ve Mandarin’in, Marvel evrenindeki kötü olaylara nasıl bir etki bıraktığını öğreneceğiz.

Bunun haricinde fragman özelinde konuşmamız gerekirse gerçekten her şey, ağzımızın suyunu akıtacak kadar güzel gözüküyor. Dövüş sahneleri, uzak doğu mitolojinden fırlamış arka planlar, özel efektler kısacası her şey gerçekten bu filmin, diğer Marvel filmlerinden oldukça farkı ve şahsına münhasır bir tonu olacağının altını çiziyor. Biz de bu zamana kadar şahsına münhasır tonu olan, Black Panther gibi Marvel filmlerini çok sevdiğimiz için, bu filme de büyük bir heyecan duyarken bulduk kendimizi.

3 Eylül 2021 tarihinde artık kesin olarak yayınlanması planlanan Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings filmi için biz haddinden fazla heyecanlıyız. Siz ne düşünüyorsunuz fragman hakkında? Sizce beklediğimiz kadar güzel bir film izleyecek miyiz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.