90’lar çocuklarının ortak anı havuzlarında en kıymetli yerlerden birine sahip olan Space Jam‘e devam filmi en sonunda geliyor dostlar. Sevinir misiniz, üzülür müsünüz bilmiyoruz. Bizim kafamız biraz karışık. Bir yandan tekrar Bugs Bunny’yi kortlarda görmek, Lola Bunny’ye tekrar aşık olmak istiyoruz, ama bir yandan da çocukluğumuzun en temiz anılarından birini bozacaklarmış gibi geliyor.

Haberi Deadline yapmış. Henüz çıkış tarihi olmayan Space Jam 2’nin baş rolü ise belli gözüküyor. Majesteleri Michael Jordan artık parkelerden elini eteğini çektiğinden dolayı onun yerine günümüzün Jordan’ı (ama aslında bir Jordan olamayan) LeBron James filmi götürecek. Bugs, Daffy, Taz ve Looney Tunes kadrosunun babaları da yine sahne alacaklar tabii ki.

space-jam-original_b5ae4d3c

Warner Bros, kuşkusuz ilk filmin yakaladığı 230 milyon dolarlık başarıyı tekrar etmeyi amaçlıyor. Buradaki sorun: LeBron James Michael Jordan kadar evrensel sevilen, ve kabul edelim, Jordan kadar “reyiz” kalitesi kokan bir adam değil. Bize sorarsanız MJ filmin bir yerinde illa ki olmalı. Her halükarda, filmin yapımcıları Charlie ve Willie Ebersol biraderler Space Jam 2 o sihri tekrar yakalamak için ellerinden geleni yapacaklar.

Bir şey kesin: LeBron James’in kalbi hakikaten temizmiş. Kendisi vaktinde “Space Jam’i çok sevmiştim! Umarım bir gün Space Jam 2’yi yapma şansıma erişirim” diye bir tweet atmıştı. Biz de atsak biz de filmde yer alır mıyız acaba? Seyirci bile olsak olur!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.